Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Doloro,nu-mi merge yahoo mail si messenger de 2 zile..nu incarca pagina sub nici o forma!

Incercam sa mai discutam pe PM pana se rezolva! Tu ai patit-o cu yahoo??

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Si la mine se intampla frecvent sa se blocheze messenger-ul , eu dau restart si merge din nou, incearca si tu, vezi ca am lasat si mesaj privat.

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Buna,ti-am raspuns la mesaj,mess-ul tot nu merge...ies ca nu pot sta momentan la calculici,e bolnava puiutza mea!

Pup!

Floricica Nou Venita tortpaine's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.2008
    Postari in forum
    15
    Buna fetelor ,

Revin cu noi detalii de pe frontul de est . Leusorul acum se agita , rau de tot . Situatia s-a inrautatit pana ieri . Azi a iesit soarele in Constanta si in casa noastra .

Ce arme , ce strategii aplicam noi impotriva colicilor.

1)Biberoane Avent
    2)Ceai favicalm
    3)Sirop Colic Baby
    4)Ceai anason
    5)Picaturi ulei de fenicul -aplicate pe buricel
    6)Incalzit scutec si pus pe burtica
    7)Leganat
    8)Tinut in brate in pozitie verticala
    9Plimbat cu carutul in casa
    10)Tinut intr-o camera mai friguroasa in scaunul de masina
    11)Picaturi de Sab simplex in toate biberoanele
    12)Masaj in jurul buricului .

Plus alte 3-4 idei originale ce nu se pot scrie pe internet .

Astept deasemenea de la voi tactica folosita in aceste situatii limita , fara scapare din fata dusmanului nr. 1 DL. COLIC .

Laura , prietena voastra

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Draga Laura,din ce ai enumerat tu am incercat toate variantele,mai putin ulei de fenicul ca masaj si efect ZERO! Biberoane avent am fol inca de cand avea 8 zile,ceai am incercat toate marcile...sirop colic baby apa de ploaie in cazul nostru,sab simplex la fel,plimbat(DE DIM PANA SEARA-SINGURA VARIANTA care din pacate PERSISTA SI ACUM LA 3 LUNI JUMATE),plimbat cu masina etc etc...

Insa,cum am mai zis,singurul produs cu efect ADEVARAT a fost la noi INFACOL! Cat timp l-am administrat colicii s-au redus ca intensitate si rarit pana la 99%! Acum,cu ajutorul lui Doloro ii mai dau si SPER CA PANA LA 4 LUNI sa scapam definitiv de aceste NENOROCITE DE COLICI! Insa acum,noi ne confruntam cu diareea,a mai scazut cat de cat,are scaunele mai taricele insa FF DESE!!

Voi ati patit-o? Incepand de pe 1 ianuarie seara si pana ieri a avut diaree(ieri scaune ceva mai tari) si am incercat ceai de menta,calciu carbonic,smecta,zeama de orez si tot face kk la 30min-o ora de la masa..Nu mai stiu ce sa fac!! Ea avea doar un scan pe zi,max 2 cand papa mai mult..Si a si slabit vreo 3-400 grame....Daca ati trecut si voi prin asta,astept UN SFAT!!

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    eu ii dau sab simplex, contra colicilor. asra am folosit si la baiatul cel mare si pare sa aiba ceva efect. i-l administrez cu lingurita ca nu vrea biberon si nici suzeta.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    claudia nu ai incercat cu pipeta??????

Floricica Nou Venita tortpaine's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.2008
    Postari in forum
    15
    Buna,

Sticluta cu ulei de fenicul se incalzeste putin (sa aiba o temperatura acceptabila pt abdomenul bebelusului) si se pun doar doua picaturi pe buricel si o compresa sterila deasupra(nu o prinzi cu leucoplast). Uleiul se absoarbe aproape imediat in buricel. Doamne, ajuta, sa dea rezultate!
    Multumesc mult pentru recomandarea facuta cu Infacol. Vom incerca si noi.
    Pentru cine mai doreste sa foloseasca INFACOL va anunt ca am gasit pe Google la anunturi gratuite pe cineva care ar vinde INFACOL din Grecia cu valabilitate pana la 11.2008. Numele ei este Crenguta Eftimescu. Afisez anuntul:

Vand infacol pt bebelusi care au probleme cu colicii. Este adus din GRECIA original, sigilat, valabil pana la data 11.2008, este foarte bun, pe noi ne-a ajutat tare mult. ESTE USOR DE UTILIZAT: 1 PIPETA IN FIECARE BIBERON DE LAPTE SAU INAINTE DE MASA. Daca doriti si alte informatii va rog sa ma contactati.

ORANGE 0744.798.816
    VODAFONE 0726.95.45.95
    COSMOTE 0765.00.96.80

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Simeticone cu numele de marca infacol se produce in uk , nu inteleg cum de il trimite din Grecia , poate se numeste altfel ...

Floricica Senior iryanna's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    4.679
    buna seara mamici!bebelusul meu are 20 zile si de vreo 3 zile,are crize de plans,dar doar intre orele 17-20,in rest,[e timpul zilei e foarte cuminte si linistit.sunt probabil colici,care se manifesta in acet interval.eu am citit remediile pe care le=ati folosit voi.eu am baby drink,doar ca nu stiu cat de des trebuie sa-i dau,inainte de fiecare masa,in intervalul in care plange?eu il hranesc exclusiv la san si mi-e teama ca folosind biberonul pt ceai,sa nu ajunga sa refuze sanl.voi vum le-ati dat bebelusilor ceaiul impotriva colicilor?
    am citit ca Infacol este cel mai bun,oare il gasesc in germania?
    pupupici la mamici si bebici!

Floricica Senior iryanna's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    4.679
    scuze ca am scris cu litere in plus si in minus,dar este 18.30 si evident e ora noastra de plans...cam atat de bine pot scrie cu o mana:P

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari