Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Si,sa-ti rasp si la cealalta intrebare,da,nu doarme,e normal sa nu doarma daca o doare f tare! Se chirceste de durere,isi ridica piciorushele ,se strage toata si..plaaaange saracutza de iti rupe sufletul.Cam asa sunt colicii bata-i vina!

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    cristina sa ti traiasca minunea si sa fiti sanatoase Doamne ajuta...ce pot sa ti spun eu..la fel ca si tine mi o tinea tot intr un plans dar dormea..insa daca ti se trezeste la 12 sa te astepti ca nu adorme mai devreme de 3, 4 ..cel putin asa era la mine...insa stiu sigur ca avea gaze...i am dat ceva medicament adus de cineva din usa si cum elimina gazele se linistea.
    Mai tarziu iarasi dureri insa astea erau ptr ca eu beam lapte de vaca iar ea nu l tolera...si am vazut ca i face rau si dc mananc rosii, ciocolata sau beau ceai verde.(din cauza astora adoarme tare tarziu iar de la laptele meu de vaca imi urla nu plangea)...le am eliminat, dam in continuare medicamentul asta care are tot simeticona ca ingredient si sa zic eu ca suntem mai bine multumim lui Dumnezeu..insa as dormi eu si pe scaun, odihnita tot nu sunt.

Floricica Cu Vechime cristina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    VA multumesc mult fetelor!Si voua sa va traiasca bebeii sa fie sanatosi!
    Anissia si noi avem colici tot de cand am ajuns acasa...
    Am inceput de ieri sa-i dau Bonisan si vad ca e prima noapte cat de cat mai linistita!Poate chiar ii face bine vom vedea!URASC COLICII ASTIA!MARE BELEA
    Pupici la toata lumea!

Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    Inca ceva fetelor care inca va mai chinuiti cu colicii astia,am cumparat ieri de la farmacie o pernuta umpluta cu gel pe care o incalziti la microunde 1min si apoi o puneti pe burtica bebelusului....e foarte buna mai ales ca se mentine calda aprox.3 ore!Nu e nici scumpa si eu am gasit-o la Sensiblu!E mai bine decat cu scutecele de calcat sau cu feonul!

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Cristina sa ti traiasca printesa, sa creasca mare si frumoasa! Ce super tre sa fie pernuta, daca as fi stiut! Noi acum ne pregatim pentru dinti, suntem f agitati, roadeam orice si noaptea ne trezim plangand...asa ca , scapati de una si dati peste alta!
    Annisia, ai primit mailul?nu mi ai mai scris!

Floricica Nou Venita alina51's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2007
    Postari in forum
    29
    fetita mea are 10 zile si de 2 zile a inceput sa nu mai doarma noaptea; probabil colici; ii dau baby drink dar nimic; am primit o informatie ca produsul''gripe baby water'' sa-l dau de 3 ori cite o 1/2 lingurita.voi ce stiti despre acesta?va pup.

Floricica Nou Venita anette's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2007
    Postari in forum
    19
    Mamici, ajutati-ma!

Bebe al meu are 16 zile si s-a nascut cu o malformatie la inima de care va trebui operat peste 2-3 luni. Nu are voie sa planga si sa se oboseasca. Ca sa nu faca efort nu am voie nici san sa ii dau, trebuie sa ma mulg si sa ii dau cu biberonul lapticul meu ca asa e mai usor pentru el. Si are colici si noaptea plange ore in sir. Nu merge nimic, am incercat si siropuri si ceaiuri si pe burtica mea, si scutece calde..Am auzit de Infacolul asta ca face minuni, dar nu am pe nimeni in UK. Poate cineva sa ma ajute sa fac rost de el?
    Cristina, pernuta umpluta cu gel e speciala numai pt microunde sau se poate incalzi si altfel?

Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    Buna!In primul rand imi pare sincer rau .....dar cu ajutorul lui Dumnezeu va fii bine si bebe se va face bine!
    Pernuta aceea o poti incalzi in apa fiarta la 60 de grade scrie si pe ea sau la microunde!Costa 180.000 si e buna pt ca se pastreaza calda cam 3 ore!
    Pupici si sanatate multa!

Floricica Avansata mstefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    2.122
    buna, eu am folosit gripe water, la mine a mers destul de bine , ii dadeam cu vreo 10 minute inainte sa ii dau sa suga cate o lingurita, eu l-am gasit la Sensiblu
    bafta!

Floricica Nou Venita anette's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2007
    Postari in forum
    19
    Multumesc Cristina. O sa o incerc si pe asta. Poate poate o avea efect.
    E posibil sa ma insel dar dupa poza bebitei tale cred ca am vazut-o la materniate. Eu m-am externat pe 20 dec. Nu cumva isi tinea spatele f. drept si privea cu ochii f larg deschisi inca din prima zi? Am auzit laudand-o asistentele de la neonato. Era tare scumpica.

Floricica Nou Venita alina51's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.12.2007
    Postari in forum
    29
    mersi mult pentru ajutor.am inceput de azi dimineata sai dau si o sa vad efectul.oricum mersi mult si sanatate bb tau si tie

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari