Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    o sa incerc sa caut dar nu cred ca exista la noi in farmacii si daca e cu prescriptie trebuie sa ma duc la medic. dar maine mergem pt un test sa vedem daca are acid reflux desise si o voi intreba pe doctorita de medicamnet

Floricica Nou Venita anescur's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2007
    Postari in forum
    9
    Mirunica a avut mare noroc nu prea a avut colici.Insa cat a avut am citit intr-o carte ca trebuie sa eructeze la o masa cam de 3ori iar eu o ridicam si ragaia cam la 30ml o ridicam.Prima saptamana a avut dupaia foarte rar.Am folosit prima oara bonisan dar nimic,dupaia humana fenicul care i-a provocat o alergie puternica iar doctoru mi-a spus ca nu este bun deloc.Iar acum ii dau baby drink inmultit cu tei deorece e prea dulce bd si la 100 apa pun si un plic de tei si multumesc lui D-zeu dar nu mai are probleme.Adevarul e ca si mi-a ragait foarte bine nici nu apucam sa o ridic si ea ragaia piticuta.PUPICI[pupici]

Floricica Nou Venita cramonaus's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2007
    Postari in forum
    4
    noi am incercat cu infacol dar prea am vazut rezultate
    trage partalici dar tot se strange .acum sunt in uk as vrea sa ajut dar nu stiu daca pot trimite prin posta medicamentul poate vine cineva cu o solutie
    sanatate la bebici

Floricica Novice abeer's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    554
    poate spune cineva ce ingredient activ are infacolul asta si asa poate gasim si noi acelasi ingredient in alt medicament...cred ca ar merge asa.
    noi deocamdata suntem binisor...am incetat sa mai beau eu lapte de vaca si din ziua aia n am mai avut probleme cu palnsete si tipete de ore intregi seara...cred ca nu l tolera micuta mea..de fapt acum sunt sigura ca de la el era.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    da, daca poate sa ne spuna cineva ingredientele infacolului.
    Nour, asa mi-a zis si mie doctora sa nu mai beau lactate si sa renunt la cofeina dar am renuntat si tot cam asa e. mai ales ca nu beau lapte deloc si cafea beam doar una mica dimineata.

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Abeer,Infacolul contina ca ingredient activ SIMETICONA. se gaseste si in medicam de pe piata romaneasca SAB SIMPLEX si ESPUMISAN insa la noi astea doua nu au avut efecte,poate acest INFACOL este mai bine "prelucrat" ca sa zic asa,noua ne-a facut f bine,chiar as mai acea nevoie se o sticlutza!

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Buna!

Medicamentul SE POATE TRIMITE PRIN POSTA,eu asa l-am primit! daca ai mai putea sa-mi trimiti si mie vreo 2 sticlutze sa am la nevoie as fi f recunoscatoare,suntem la ultima si mai are doar de cateva ori!

Mersi mult!

Floricica Cu Vechime monica76's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    In afara de Infacol am mai folosit un sirop Meltus (tot din UK), bun si asta.

Floricica Nou Venita rebelicsa's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    noi suntem pici de 3 sapt si pana acum am apelat la sab simplex, bonissan si espumisan, preventiv. sper sa nu fie nevoie de altceva...eu una ma cam chinui s-o fac sa elimine aerul inghitit... tati se pare ca e mai talentat la asta...ufff

Floricica Cu Vechime cristina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    Buna ziua fetelor si LA MULTI ANI!
    Suntem rupti de somn noaptea pitica nu doarme de pe la 12.00-5.00,plange si isi strange piciorusele la piept....banuiesc ca sunt colicii nu?dar chiar sa nu doarma deloc?Si pot apare la doar o saptamana?
    MAi scrieti niste sfaturi mamicile care ati trecut prin asta!
    Va multumesc!

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Buna Cristina si bun venit in randul mamicilor! Sa-ti traiasca ingerashul si sa va aduca numai bucurii!!

Cum eu am initiat topicul asta ,tot eu iti voi raspunde pentru ca sunt trecuta prin faza cu colicii si tare ne-am mai chinuit! Da,colicii la noi au inceput din a 3 a zi de viatza,imediat ce am "aterizat" de la maternitate! Prima data i-am dat ceiutz baby drink pe care nu ti-l recomand pt ca e prea dulce si la noi efect 0..Am incercat absolut toate produsele de pe piatza si...din tot ce exista in Ro,cat de cat a ajutat-o sa scoata gazele ESPUMISANUL dar nu s-o calmeze! Noua ne-au trecut in proportie de 95% cu Infacol de care tot amintesc,SUPER PRODUS dar care,din pacate nu se gaseste in Romania ci doar UK.Daca ai pe cineva eu ti-l recomand cu toata caldura,mie din toate asta mi-a dat rezultate si am fost RAU DE TOT,s-a chinuit mititica de plangeam langa ea...

Poti sa mai incerci colic baby de la Erbavita(poate pe voi va ajuta),Sab simplex(e acelasi ca si Espumisan,doar gustul difera,in rest ambele contin ca ingredient activ SIMETICONA),Bonnisan(mie mi-a vomitat de la el dar altora le-a facut bine) si ceiutz baby calm care nu contine zahar! Si,repet ,incearca ESPUMISAN-UL care nu ramane in corp,se elimina prin scaun si..cat de cat ,da ceva rezultate!

Pupici,sanatate multa si..astept vesti mai bune!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari