Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita emily25's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2007
    Postari in forum
    1
    Buna!
    Si bebelusul meu are colici,dar cred ca o forma mai usoara....I-am dat Baby water si cate o lingurita de ceai de anason si se pare ca ii mai ameliooreaza durerea.

Floricica Avansata deliutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2007
    Postari in forum
    1.599
    si noi am baut ceai tummy tea de la hipp, e cu fenicul, anason si musetel si era ok
    si acuma ii place gustul si tot de ala ai dau
    trec si colicile astea....o sa vedeti! si eu ziceam ca nu se vor sfirsi never ever, dar am si uitat de cind au fost..
    sanatate la bebei !

Floricica Nou Venita victoriosul's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37
    Anissia, daca sunt foarte suparatoare colicile copilului, incearca sa faci rost de Infacol (din UK). COsta cam 5 EUR, dar crede-ma, pe noi dupa 2 luni de chin in care am incercat toate medicamentele de la noi si toate ceaiurile posibile si imposibile, cu Infacol am scapat intr-o saptamana ca si cand n-ar fi fost. Nu stiu daca e medicamentul asa grozav sau doar modul de administrare (are aceeasi substanta activa ca si toate celelalte: simeticona), e posibil sa fie modul de administrare cel care da rezultate bune: o pipeta (0.5 ml) inainte de fiecare masa sau aproape fiecare masa.
    Referitor la ceaiuri gen Milupa, eu sunt hotarata sa nu-i dau niciodata produse din astea gata facute. Cat ar zice ei, eu nu cred ca nu au conservanti sau mai stiu ce minuni prin ele. Ceaiul de colici de la Plafar e bunutz, daca vrei neaparat sa-i dai ceai.

Floricica Senior anissia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Mersi mult de raspuns,o sa comand Infacol pe net ,daca ar fi sa scape as da si 500 euro,numai sa n-o vad cat se chinuie...Practic de ieri de cand am intrat putin pe forum a plans mai tot timpul,doar noaptea ce mai adoarme cate 2 ore si chiar si atunci mai geme in somn...mi se rupe sufletul efectiv...

Ceiutz i-am mai dat Baby drink amestecat cu baby calm pt ca,din prostie ,am invatat-o cu baby drink in primele 2 saptamani si nu bea alt ceai decat amestec cu asta! Am incercat sa-i dau si cu glucoza praf si degeaba...

Mersi inca o data pt sfat!

Pupici

Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37
    Iti doresc sa gasesti Infacolul si sa va faca si voua bine cum ne-a facut si noua. Se dezvata de Baby Drink, stai linistita. Asa-mi bagase si mie pediatra in cap ca daca se invata cu asta dulce, nu mai vrea altceva. Ei bine, s-a inselat!
    Sanatate multa tie si minunii tale!

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Poti sa-mi spui si mie tu de unde ai reusit sa faci rost de Infacol pt ca de aseara tot caut si dau la telefoane la cei cu anunturi si toate sunt vandute.Am intrat si pe site-ul lor dar nu au nici un link unde sa faci comenzi online...

Multumesc mult! Sanatate maxima si tie si puiutzului tau si tuturor mamicilor si bebeilor!

Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37
    Eu am avut noroc, in perioada aia aveam o cunostinta in vacanta in UK si ea mi-a adus cateva sticlutze. Stiu ca e greu de facut rost si eu am mai incercat ca mi se terminase si n-am mai gasit decat o sticlutza de Lefax (asta e din Franta). Se termina f repede in circa o saptamana si iti trebuie mai multe nu numai una, asta e problema. Vorbesc cu o prietena a mea care are si ea bb acum si stiu ca-si cumparase, sa vedem daca mai are si daca vrea sa vanda. Iti scriu cat pot de repede.

Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37
    Scuze, din Germania e Lefax. A fost bun si asta!

Membru inregistrat la
    04.11.2007
    Postari in forum
    37
    Am vorbit. Imi pare tare rau, dar nu mai are decat una si ea inca-i mai da de cateva ori pe zi lui bebe si nici nu mai are prin cine sa cumpere. Imi pare nespus de rau. Sper ca nu te-am amagit. Dar nu ai cunostinte plecate prin afara? In Germania, Franta. Si produsele de acolo sunt bune.
    Santate multa! Pupici!

Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    3.659
    Stai linistita,iti multumesc tare mult pt gestul de a te interesa pt mine!! Monica re rude in Uk si a sunat ea sa-i roage sa-mi cumpere si mie..SA-I DEA D-ZEU SANATATE! Nu stiu ce m-as face fara ajutorul ei si al vostru ,orice sfat este laudabil si binevenit!

Imi pare tare rau ca nu pot intra zilnic sa stau cu viu de vorba,insa..sigur vine si vremea cand se linisteste bebelutza mea si va voi onora cu prezeta la discutii!

Pupici si multumesc inca o data!

PS: Apropo: care-i numele tau??

Floricica Nou Venita printesa_mica's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.01.2007
    Postari in forum
    45
    La noi colicile au avut apogeul pe la 6 saptamani, am incercat cu debridat, espumisan, sab simplex, dar nimic. A avut efect Colic Baby, il linistea imediat + plimbatul cu masina + aspiratorul. Pe la 8 saptamani gata cu colicile, doarme acum bebe de la 9 seara pana dimineata la 5!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari