Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    fetelor ,vi sa intamplat la bebeii vostrii sa aibe cojitze in cap? Eu nu stiu cu ce sa-i mai dau sa-i treaca,cica e de la sampon sau k nu e clatita bine in cap,dar acum o clatesc foarte bine in cap si tot nu-i mai trece,...ma poate ajuta careva cu sfaturi?

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    si noi am avut cojite pe cap,mai ales pe partea din fata,nu erau de la nelimpezit bine sau samponel,o spal cu nivea baby,dar cred ca asa apar la unii bebici,am auzit multe cazuri
    Noi le-am rezolvat astfel:de obicei o ung pe tot corpul cu ulei de masline chiar si pe par,apoi cat e parul inmuiat cu ulei cojitele le iei cu un pieptene ft des,special pt copiii,se iau ft repede
    succes!

Floricica Novice catalinastatica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Si noi am avut probleme si o prietena care are un bebe cu o luna mai mic. Eu i-am schimbat samponul si i l-am recomandat si ei : Sanosan. La inceput il spalam cu jonson iar ea folosea mustela parca. Dupa ce am schimbat samponul nu am mai avut probleme. Azi a vanit la mine si mi-a zis ca si bebelul ei a scapat de ele. Poate de la sampon e si la voi. Pupici

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    eu nu cred ca la noi a fost de la sampon
    dar odata luate cu pieptanul nu mai apar,noi am scapat de ele de mult

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Da , se poate Lumi. Stiu si eu ca le apar de obicei cojite la bebei. Noi asa am scapat de ele.

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    481
    Da , se poate Lumi. Stiu si eu ca le apar de obicei cojite la bebei. Noi asa am scapat de ele.

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    eu tot jonson am folosit la inceput si inseamna k de la ala e cred ,k asa mai mi-a zis cineva
    ulei sanosan folosesc si eu pt corp dar sampon nu gasisem la momentul respectiv si de aceea luasem jonson,deci trebuie sa il schimb

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    sper sa-i treaca dupa ce-i dau si cu pieptanul in cap,oricum mult par nu are...multumesc fetelor pt sfaturi...o sa le aplic si va spun urmarile

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    si razvan a avut o perioada.Seara inainte de baita cu vreo ora il ungeam pe pielea capului cu uleiul lui de corp, ii puneam o caciulita in cap, si dupa o jum de ora, o ora ii faceam baita. Dupa baita il pieptanam usor si cojitele se luau foarte usor pt ca sunt moi. M-a invatat si pe mine Kryssa.

Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    buna idee asta ,chiar nu-mi trecea prin cap sa-i dau inainte cu ulei

Floricica Avansata alde_roby's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2006
    Postari in forum
    1.174
    da ..e simplu si eficient. am probat si de cate ori mai apar fac la fel.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari