Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita paris monica's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    Buna, sunt Monica si m-am gandit ca am putea forma un club al mamicilor din constanta ,deci cine doreste BUN VENIT. Eu am 24 de ani si am o fetita de 2 luni si jumatate frumoasa si sanatoasa. Astept discutiile voastre.

Floricica Nou Venita elypetrov's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2006
    Postari in forum
    28
    Buna ! Numele meu este Elena , am 27 de ani si o fetita de 8 luni si jumatate pe care o cheama Diana si suntem tot din Constanta

Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    buna elena, imi pare bine de cunostinta.esti fericita cred ca ai scapat de perioada cea mai grea, adica primele luni. fetita ta a avut colici? noi am inceput sa mai scapam de ei desi nu in totalitate. am inteles ca pana la 3 luni persista ei mai puternic.sunt fericita ca bianca a inceput sa gangureasca si sa stea mai atenta cand vb cu ea desi mai are o saptamana si jumatate si face 3 luni. te-as mai ruga sa-mi spui la cate luni ai trecut-o si pe mancare.
    astept raspunsul tau

Floricica Nou Venita mamamihaita's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2006
    Postari in forum
    1
    Buna...sunt noua pe forumul asta dar am vazut mamicile din constanta si am zis sa ma inscriu si eu...mai ales ca sunt o foarte proaspata mamica si am o gramada de intrebari...apropo...numele meu este mihaela si am un dolofan de baietel...:)

Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    buna, si eu tot proaspatamamica sunt asa ca daca vrei ne impartasim din ceea ce cunoatem, pt ca nici eu nu sunt pusa la punc cu tot ceea ce e legat de bebelusihttp://www.copilul.ro/smylies.php?id=formular&field=text#

Membru inregistrat la
    09.02.2006
    Postari in forum
    28
    Buna ,Monica!Noi am avut colici pana aproape de 3 luni , i-am dat SAB SIMPLEX si ceai de colici .La noi problema a fost si este infectia urinara pe care am depistat-o la 4 luni si pe care a luat-o din spital,chiar si acum urmeaza sa facem iar tratament asa ca pentru noi a fost si este o perioada grea .Pe mancare am inceput sa o trec de la 4 luni ,intii cu suc de morcov ,mar , portocala ,dar nu i-au placut si nici acum nu se omoara dupa ele , apoi supa de legume si tot asa azi un pic maine un pic pana am facut o masa de fructe si una de legume . apropo eu stau la casa de cultura ,voi ?

Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    Draga Ely imi pare rau pt fetita ta dar sunt sigura ca totul va trece pt ca am mai auzit de infectii urinare la copii care s-au tratat foarte bine. Biencuta mea mai are crize de colici dar nu foarte mari, eu am mai incercat si cu bonnisan dar tot degeaba. Ce este cel mai greu acum este faptul ca am invatat-o in brate si eu am probleme cu mijlocul. Treb. sa gasesc alta solutie ca ma termina. Pe la 4 luni cred ca e bine daca ii dau si mancarica, am intel;es ca pot incepe si cu biscuite cu mar.Noi stam in zona Anda.Azi sunt .fericita pt ca este frumos afara si o scoatem la parintii mei care stau in Navodari, pt ca am inebunit in casa deoarece am prins perioada asta de iarna cu ea micuta.Te pupacim si asteptam sa vorbim cu tine.

Membru inregistrat la
    09.02.2006
    Postari in forum
    28
    Eu am inceput diversificarea la 4 luni pt ca de la 2 luni mananca lapte praf . Ieri am iesit cu ea afara si a fost foarte incantata . Am tinut-o in brate o ora si tare ma obosit asa ca azi vom iesi cu carutul. Va pupam dulce si mai vorbim .

Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    Draga Ely si noi am iesit ieri afara si a fost tare bine pt ca am mai luat putin aer. Si in cursul zilei de azi am iesit un sfert de ora pt ca eram cam plangacioase. sunt fericita ca aerul de afara o face sa doarma bine cand intra in casa si in felul asta mai pot face si eu treaba.Cred ca pe la 4 luni o sa ii dau si papica. Cand i-ai facut tu botezul?. Eu il fac peste o luna pt ca a fost frig si mi-a fost frica sa nu racasca.Sti cumva daca se face botezul cand este post?te pup si astept raspunsul tau.

Membru inregistrat la
    09.02.2006
    Postari in forum
    28
    Daca papa san nu te grabi cu mancarea , numai daca nu se mai satura doar cu laptic . Cat despre botez ce-ti pot spune este sa intrebi preotul care o va boteza , unii accepta altii nu . Diana s-a nascut pe 28 mai 2005 si am botezat-o pe 30 iulie 2005 ( a fost cadoul de ziua mea botezul ) . La noi treaba cu somnul dupa ce venim de afara nu mai merge . Mai vorbim . Pa!

Membru inregistrat la
    12.02.2006
    Postari in forum
    82
    ieri a facut vaccinul de 2 lunui si a facut noaptea temperatura foarte mare dar i-am dat supozitor cu paracetamol si comprese cu otet si spre dimineata a mai scazut temperatura. Elena , fetita ta a facut temperatura din cauza vaccinului de 2 luni sau la celalalte?Apropo tu cu ce medic ai nascut?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari