Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabriela8282's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    buna fetelor. eu sunt noua pe aici dar sper sa ma ajutati.acum 2 ani am facut un chiuretaj. la o sapt dupa am avut relatii sexuale desi doctorul mi-a recomandat 1 luna pauza..de 6 luni incercam sa facem un bb dar in zadar.. este posibil ca de la acel chiretaj sa nu mai pot ramane insarcinata? va rog da-ti-mi un sfat.

Floricica Nou Venita florentina cos's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    nu credf ca dela un chiuretaj nu mai poti ramane,eu cred ca ar trebui sa faci niste investigatii mai amanuntite.de ex o histero poate ai probleme cu trompele,dc ai ramas o data cred ca mai poti ramane

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    multumesc pt raspuns florentina.. am auzit ceva despre trompe cum ca ar putea fi infundate.. dar asta ma c-am sperie pt ca am auzit ca trebuie sa faci operatie ..

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    eu sunt operata de 2 luni,clasic nu laparoscop si ma simt bine doar ca trompa dr nu mai este buna.dr mi-a dat sperante ca pot ramane. acum ce o vrea D-zeu

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    iti doresc din tot sufletul sa poti ramane pt ca stiu ce inseamna sa vezi ca iti vine luna de luna si toate testele sunt negative..

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    mersi frumos si tie bafta multa si dc e ceva nu te speria de operatie nu e asa dureroasa

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    azi mi-a venit..joi mi-am facut programare la medic.. sper sa fie bine pt ca imi vine sa urlu.. este posibil sa nu poti ramane si din cauza stersului? va rog nu ignorati intrebarea mea..

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Gabriela, ai rabdare si ai sa vezi ca bebe va veni. Bineinteles ca stresul poate contribui la nereusita. Trebuie sa fii cat mai linistita si sa ai incredere ca pana la urma va veni. Foarte rar copii vin exact cand ni-i dorim. Trebuie sa ai incredere si ai sa vezi ca totul va fi bine. Du-te la dr in primul rand sa-ti faca un control si sa-ti spuna daca totul e ok si apoi mai incerci, dar neaparat fara stres. Mult succes si sanatate!

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    sper sa pot avea aceasta rabdare.. abia astept sa vina ziua de joi sa vad ce imi spune medicul..sper sa fie totul ok..

Membru inregistrat la
    25.01.2007
    Postari in forum
    87
    gabriela multa bafta la doctor iti tin pumnii,o sa fie bine mai ales dc o sa iti gaseasca "problemuta" (daca exista).referitor la stres, dupa parerea mea are un rol negativ in proportie de 85%. eu am avut o perioada cand mergeam pe strada si vedeam copii sau gravidute veneam acasa si plangeam. acum m-am operat s-a rezolvat problema din pct de vedere med si ce o vrea D-zeu,nu ma mai stresez,dc e bebe vine noi il asteptam. sa ne ti la curent

Membru inregistrat la
    21.06.2007
    Postari in forum
    5.981
    am fost in sfarsit si la doctor si pot sa zic ca sunt ff fericita... nu este nici o problema .. mi-a recomandat acid folic si sa cumpar un test de ovulatie. ma puteti lamurii in legatura cu aceste teste de ovulatie? care este cel mai bun?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari