Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    in seara asta am aflat o veste proasta...si tot nu imi vine sa cred ca e adevarat si aceea cum ca eu fiind profesor suplinitor si avand contract pe per determinata, trebuia sa depun cerere de continuitate in al 2-lea an de concediu pt cresterea copilului si numai in acest sens cel de-al 2 lea an se va trece la cartea de munca...nu am stiut chestia asta, nu am fost informata...de fapt nu stiu legea exact unde se spune, sper sa aflu...mi-a zis un lider de sindicat de peforumul educational...si totusi nu imi vine sa cred pt ca stiu ca cei 2 ani se pun la vechime.
    mi se pare o aberatie....cred ca daca era asa nu mai luam nici indemnizatie.
    daca a mai trecut cineva prin asa ceva sau ati auzit, sa imi spuneti si mie.
    mersic!

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    nico, cel mai bine este sa mergi la Directia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie, din Constanta, unde vei primi un raspuns exact. Sa stii ca legea privind acordarea indemnizatiei suporta multe interpretar

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    scuze mi-a butonat Andra la calculator. deci continui.. iti spuneam ca legea respectiva suporta multe interpretari. Eu am o prietena in situatia ta care a luat indemnizatie. acum doi ani s-a aflat in situatia ta... trebuie sa termine concediul in curand. o alta cunostinta nu avea 12 luni exact de cotizatie, iar la mica intelegere cvu cei de la Directia Muncii a primit indemnizatie. bafta iti doresc si tie

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    mersi frumos pt raspuns!
    eu primesc indemnizatia, insa nu stiu daca imi vor trece al 2-lea an la vechime pe cartea de munca:((
    asa de tare m-a speriat nenea acela...
    of...

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Nico, sper sa iti poti rezolva problema. Macar sa iti dea indemnizatie, sa trci de la Niki la bebe 2, ca numai bine concediul prenatal, si treci il indemnizatie bebe2. Sa nu faca aia figuri.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari