Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita bulina's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2007
    Postari in forum
    16
    la ce virsta pot sa-i pun cercelushi in urechi fetitzei mele? 6 luni?are o pereche primita de la nashi si as vrea sa-i pun,smaranda are 2 luni jumatate.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    citeste aici!

despre cercelusi!

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Buna
    Eu i-am pus Anei cercelusii cand am scos-o din spital , dupa nastere. Asa am vazut ca au vacut toate prietenele mele asa am facut si eu si a fost ok.
    Te pup

Floricica Nou Venita myrela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    78
    Buna,

Si eu i-am pus Elenei cercelusi in ziua in care am iesit din spital.Nu a plans si nu i-a curs nici sange.I-a bagat direct cerceii si nici astazi,dupa 1 an, nu a facut nici macar o bubita.Eu te sfatuiesc sa-i pui acum cat este mica si ai sa vezi ca nu patesti nimic.Si mie imi era frica ca o sa o doara dar nu a varsat nici macar o lacrima.

Floricica Nou Venita tincu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    106
    Si Anei i-am pus cerceii la o saptamana dupa ce am iesit din spital.A scancit putin cind i-a dat gaurile, dar i-a trecut foarte repede.Am curatat locul vreo saptamana cu vata cu alcool sanitar si acum are 2 ani jumate si nu i s-a intamplat absolut nimic.Cred ca cu cit e mai micuta cu atit e mai putin traumatizanta aceasta operatiune.

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Anei mele i-a facut asistenta in matern gaurele si nu s-a infectat deloc, am adus-o acasa direct cercelata:)

Floricica Nou Venita alexa_hutton's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.05.2007
    Postari in forum
    57
    Hehe..mamica mea..acum chiar vorbesc despre mine nu mi-a pus cercelusi nici pana acum..si nici nu cred ca o sa-mi pun...dar fetitzei mici...ma mai gandesc, sper sa nu ajunga la 23 ani si sa nu aiba

Floricica Nou Venita kikimocanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2006
    Postari in forum
    18
    Depinde de copil.Eu la fetita cea mare i-am pus la aproape 3 ani pentru ca tot am amanat nu dintr-un cine stie ce motiv.Nu a plans deloc, i-am facut cu pistolul si nu a avut nimic.La asta mica sper sa-i pun pana intr-un an.

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Eu i-am pus cercelusi la 8 luni, la dispensar (a trebuit sa asteptam o luna dupa vaccin, dar pana am ajuns noi, s-au facut doua luni...). Nu am avut probleme.

Floricica Nou Venita nayara's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2007
    Postari in forum
    7
    bebelusa mea are 2 luni si 9 zile i-am pus cercei la 1 luna jumate nu a durut-o,zic asta pt ca nu a plans de loc si acum deja i=m pus pe cei de aur si nu are nimic.asa ca nu mai astepta si punei cercei pt ca este cald si poti sa o lasi cu capu gol prin parc ca sa se mandreasca ca are cercei.va pupacesc

Floricica Nou Venita nayara's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2007
    Postari in forum
    7
    te rugam si noi ceva frumos tare de tot ne inveti si pa noi cum i-ai scris numele zanei tale asa sclipitor?iti multumim.[pupici]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari