Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mihaivilcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.01.2006
    Postari in forum
    1
    bebele nostru a avut la nastere un cefalohematom. toti medicii au zis ca o sa se resoarba !?!?

acum la 3 sapt. nu se vede nici o schimbare. voi ce stiti de asta?

Floricica Nou Venita simona_onet's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2006
    Postari in forum
    1
    stati linistiti. si bebele nostru a avut la nastere un cefalohematom destul de mare din cauza ca ia fost putin fortat capusorul si acum, la doua luni, nu se mai vede. medicul pediatru a spus ca nu este o problema grava. ne-a recomandat totusi dupa trei luni sa consultam un neurolog. pruncul creste si se dezvolta psihomotor foarte bine. n-am observat sa-l deranje cu nimic aceasta "problema". asa ca eu cred ca nu merita sa va ingrijorati. bucurati-va din plin de minunea pe care o puteti tine in brate![bebelus]

Floricica Nou Venita delixa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    Prognosticul este bun: se resoarbe in 3-4 saptamani postnatal.Este o hemoragie subperiostala care apare pe un os al cutiei craniene (intre os si periost).

Floricica Nou Venita dhermina74's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2005
    Postari in forum
    1
    Stai linistita ,la fetita mea s-a retras la aproape 3 luni.Medicul pediatru a zis ca se retrage in aproximativ 6 luni de la nastere.Sanatate multa.

Floricica Nou Venita delixa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    Dhermina, eu nu am mari nelinisti... Dar totusi, eu am postat opinii din carti si din cele invatate in facultate;se resoarbe intre 2 sapt. si 3 luni postnatal (in medie); si inca o chestie: nu toti copiii sunt la fel. Bye!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari