Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita antonia's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.09.2005
    Postari in forum
    7
    Eu sint pt cursurile extrascoalre.. sa fie de vina formatia mea de profa:)? .. si in curind un un master in comunicare ...Am vazut prea multi copii care se prostesc in fata calculatorului cind ar putea sa isi dezvolte ori sa isi descopere vreun talent...daca vreti sa imi scrieti o puteti face pe adresa antonia170168@yahoo.com Poate va sfatuiesc ce sa faceti cu cel mic in timpul lui liber

Floricica Nou Venita eliviade's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2005
    Postari in forum
    14
    si eu sunt profa antonia, asta mise pare mai degraba publicitate, da sunt pentru cursurile extrascolare, dar nu pentru "meditatii", unde copil de bine de rau tre sa se duca si sa lucreze cu aceeasi persoana. se pare ca in ultima vreme au tot aparut astfel de institutii sa spunem cu program de studiu extrascolar, mi se pare o idee destul de buna, dar care trebuie totusi analizata cu atentie.

Decat sa stea cu bunica sau cu cine mai e prin casa e mai bine ca cel mic sa mearga intr-un loc unde isi poate face lectiile, se joaca, intra in contact cu alti copii si este suprabegheat si ajutat.

Dar cred ca in situatia asta trebuie sa avem grija in alegerea locatiei potrivite. Si eu un pic cam greu, pentru ca trebuie evitata confuzia intre scoala si locul de studiu si joaca dupa scoala. Copiii sunt deja foarte obositi, e foarte greu sa le captezi atentia...dar cred ca cei care organizeaza astfel de activitati au un plan bine stabilit.

Acum vine si intrebarea mea: as vrea sa cunosc persoane care au apelat la serviciile unui club afterschool pentru a sti ce probleme au intampinat si daca e benefica sau nu o astfel de activitate?

Multumesc! Cu drag, Livia [floare galbena]

ange-1975
    Guest
    BUNA mamici,intru si aici ca am si eu o fata e in clasa a 2 a e bine la scoala se descurca DOAMNA ei mi-o lauda mereu are note f b dar nu lucreaza mai deloc acasa suplimentar ,doar ce-i da doamna, nu stiu cum s-o determin sa scrie mai mult ,pt ca scrie si urit.si altceva nu stiu ce as putea s-o pun sa faca ... am dus-omla balet 1 an dar nu i-a placut prea tare ca se facea dans modern si ea vroia sa faca balet... nu stiu cu ce sa-i umplu timpul.sa lase calculatorul

Floricica Nou Venita aiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    98
    Am gasit cateva informatii despre acest subiect chiar aici, pe copilul.ro
    Centre After-school

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari