Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dana grasuna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    40
    bebeul meu bea mult ceai pe zi(300ml) plus apa , ii dau acum ceai de fenicul , musetel, rooibos( ceai sud_african)si ma gandeam sa-i dau ceai de tei si am auzit si am citit ca nu e indicat pt baietei. voi ce stiti de asta?

Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Din cate stiu, ceaiul de tei linisteste. Nu cred ca este contraindicat pentru baieti. Si eu am baietel de 2 luni si i-am dat ceai de tei. Asa mi-a indicat medicul de familie. Dar ca sa fi sigura cere parerea unui medic pediatru.
    p.s.multumesc pt sfatul de mai devreme.

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    auzi, dar cand ii dai atat ceai?

Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    ioana mea e fetitza deci, asa ca ii fac laptele cu ceai de tei ca e tare batzaita...nu stiu la baieti cum e...totusi nu i-am facut mai mult de 2 sapt la rand, apoi i-am dat cu apa.

Floricica Nou Venita andreeairl's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2006
    Postari in forum
    44
    Ceai la bebelusi? Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.Nu au nevoie de nici un fel de ceai. Lapte, apa si sucuri de fructe diluate. Sunt pe piata niste ceaiuri de bebelusi dar asta nu inseamna ca sunt si bune.

Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    ai si tu dreptate, dar totu-i relativ! uite, cunosc un bebelus care avea o imflamatie la burtica si s-a vindecat cu ceai de busuioc...

Floricica Nou Venita dana grasuna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2007
    Postari in forum
    40
    salut, mai, bebeul meu bea ceai de la nastere. de cand l-am adus din spital.ii place mult. unde locuim noi e foarte cald si aerul foarte uscat si de aceea are nevoie sa bea lichid mult .lapte bea acum doar dimineata si seara la culcare. e mort fara apa si ceai.de obicei bea intre mese , inainte sa doarma dimineata si la pranz, sau pur si simplu cand ii este sete.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    medicul meu pediatru spune ca trebuie sa dam la bebei ceai,la baetel merge si ceaiul de tei da nu in cantitati mari,eu pana acum i-am dat numai Baby Drink si sunt momente cand bea numai ceai,nu vrea deloc lapte

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    ceia de fenicul si anason nu prea ii place si beea doar cand ii era sete rau.acum ii dau numai de musetel amestecat cu babycalm si ii place...si nu il dau prea cuncentrat..si nici nu mai are probleme cu scaunele.inainte facea o data la 2-3 zile ,iar acum face zilnicde cand ii dau musetel si nici nu o strica la stomac cum se aude

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    si am inceput sa-i dau si putin apa

Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    eu cred ca apa este cea mai buna. si pentru copii si pentru oameni mari. ceaiurile sunt medicinale si in exces pot provoca probleme.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari