Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Mi-a venit ideea sa va intreb pentru ca eu realizez o emisiune pt copii. Este structurata pe citeva rubrici specifice care alterneaza cu muzica pt copii...

Mai intii, o introducere, in care le vorbesc eu

Apoi urmeaza povestea, in general una duhovniceasca

Minuni ale sfintilor, din care pot invata ca Sfintii au fost copii asemeni lor

Arca lui Noe, ce cuprinde curiozitati din lumea animala

Dictionarul crestin

Mica Biblie sau Biblia pe intelesul copiilor

Rugaciuni si poezii pentru copii

Si finalul, care este un cintec de leagan

Ca parinti...ce ati dori in plus?

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Ai mai putea sa adaugi sfaturi de comportare in societate.Cateva exemple din codul bunelor maniere,din viata de zi cu zi.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    daca este o emisiune pt toate varstele,ma refer la copii,ai putea sa le vorbesti despre porunca a5a,in general despre porunci:),dar de ce am zis porunca a5a,sa pui accentul pe faptul respectarii parintilor care le-a dat viata si se sacrifica pentru a le fi lor bine!

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Dupa cum imi dau seama ,emisiunea este pe tema de religie pt. copii de toate varstele?

Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Da, emisiunea este pt copii de toate virstele. Dar nu ea eate religioasa, in sine, ci postul de radio este unul cu specific religios.Ne respectam specificul acesta, dar avem si muzica, emisiuni sociale, culturale,...in plus fata de cele religioase.
    Codul bunelor maniere este o emisiune separata, pe care o difuzam, dar poate este o idee buna sa facem o rubrica speciala adresata copiilor. O sa tin cont de asta. La fel ca si de ceea ce spunea Cotuca, despre porunci. Poruncile am inceput sa le tratam, pe fiecare in parte, pe intelesul copiilor, si la fiecare dintre ele am pus si o poveste explicativa, in completare, in revista pentru copii pe care o editam la Severin. Din pacate, revista inca nu este pe net,speram pe viitor. Va multumesc si astept in continuare parerile voastre, cu ajutorul carora sper sa imbunatatesc emisiunea,pe care, poate o vor asculta si copilasii vostri in viitor.

Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Da, emisiunea este pt copii de toate virstele. Dar nu ea eate religioasa, in sine, ci postul de radio este unul cu specific religios.Ne respectam specificul acesta, dar avem si muzica, emisiuni sociale, culturale,...in plus fata de cele religioase.
    Codul bunelor maniere este o emisiune separata, pe care o difuzam, dar poate este o idee buna sa facem o rubrica speciala adresata copiilor. O sa tin cont de asta. La fel ca si de ceea ce spunea Cotuca, despre porunci. Poruncile am inceput sa le tratam, pe fiecare in parte, pe intelesul copiilor, si la fiecare dintre ele am pus si o poveste explicativa, in completare, in revista pentru copii pe care o editam la Severin. Din pacate, revista inca nu este pe net,speram pe viitor. Va multumesc si astept in continuare parerile voastre, cu ajutorul carora sper sa imbunatatesc emisiunea,pe care, poate o vor asculta si copilasii vostri in viitor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari