Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lili_bogdan's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2006
    Postari in forum
    20
    buna mamicilor ce faceti ?eu sunt cam bolnavioara si vroiam sa stiu voi cand a-ti fost bolnave ce fel de antibiotice a-ti folosit?sau daca a-ti auzit ceva legat de acest subiect ?mie mi-a dat medicul de familie sa iau amoxicilina forte 500 ca antibiotic pe langa foarte multe alte medicamente cam atat astept raspunsurile voastre. sanatate multa

Floricica Novice gargarusca's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    433
    Nu imi amintesc exact, dar cred ca ti-a dat ce trebuia! este singurul antibiotic pe care il poti lua, pentru ca se da si la copii...de mici, deci cred ca nu e o pb daca trece in laptele matern...Multa sanatate!

Floricica Debutanta bellla's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2006
    Postari in forum
    785
    Cat timp am alaptat am facut tot posibilul sa nu iau antibiotice.Dar daca medicul ti-a recomandat acest medicament care nu este nociv pentru bb e bine sa-l iei.Sanatate!

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    amoxicilina nu are efect nociv asupra sugarului. se poate folosi in perioada alaptarii la fel ac si ampicilina.

cristina elena
    Guest
    Si eu am luat Amoxicilina 500; am racit foarte urat cand avea Patricia 2 luni, am incercat Paracetamol si leacuri babesti dar s-a agravat si a trebuit sa merg la medic. Doctorita mi-a recomandat, a spus ca pot sa iau linistita ca nu afecteaza copilul.

Floricica Nou Venita andronache's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    62
    am avut noroc ca nu m am imbolnavit atata timp cat am alaptat,dar a fost o perioada de 3 luni jumatate daca medicul ti a spus ca le poti lua nu e nici o problema multa sanatate

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    de obicei hormonul prolactina care se afla in lapte protejeaza mama si copilul de raceli!nici eu nu am racit!dar stiu ca se intrerupe laptatul pe perioada tratamentului...in zilele in care se ia antibiotic!

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    eu am racut de doua ori in perioada alaptarii si am continuat sa-l alaptez si pe Matei si nu s-a intamplat nimic, chiar si-a luat o doza de anticorpi.

Floricica Nou Venita nuha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2007
    Postari in forum
    15
    SI EU AM FOST RACITA CAT AM ALAPTAT DAR NU SA INTAM NIMIC INCEARCA SA BEI MULTE CEAIURI

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari