Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    e bine ca in camera lui bebe sa fie 25-26 de grade?e mult sau e mai bine o temperatura in jur de 20-23 de grade?mereu imi e teama sa nu fie prea frig sau cald1cum imi dau seama ca ii e frig?uneori are manutele reci ,asta e un semn ca ii e frig?

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Este prea cald la 25 grade.Eu mi-am crescut bebica intre 20-22 grade Celsius si fara caciulita pe cap,iar baita o facem la 24grade.
    Mentionez ca intr-un an nu a racit niciodata, ceea ce doresc tuturor copilasilor.

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Si noi am obisnuit-o pe Ana inca de la inceput cu 20-21 de grade. la baita facem 24, dar in rest nu. e prea cald 25. In ceea ce priveste manutele reci, Ana mea tot asa a fost inca din maternitate unde era ffffff cald. Si eu am mai tot timpul mainile, picioarele si nasul reci. E la fel ca mine.

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Daca ii e frig, te anunta bb. incepe sa se agite, da din manute si din picioruse ca sa se incalzeasca si nu doarme. iar daca ii e cald, la fel, nu doarme si pot sa-i apara niste buburuze mititele rosii pe piept si pe fata. dar daca l-ai obisnuit de la inceput cu temperaturi ridicate, s-ar putea sa nu-i fie cald, dar risti sa ii dezvolti o oarecare sensibilitate.

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    Multumesc pt sfaturi,dar daca micsorez acum temperatura o sa ii fie mai bine?o singura data a facut bubite rosi pe fata cand l-am adus acasa de la maternitate.

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    cat are bb al tau, georgiana?
    da, se spune ca se fac bubitze da la caldura, dar trec...unge-o cu nidoflor, f.bun...
    referitor la temperatura, am ajuns si eu la concluzia ca e mult 25-26, am observat ca transpira, dar eu recomand 22-24 cam p'aici...sanatate!

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    bebe are 2 luni si nu s-a manifestat ca nu i-ar place la temperatura din camera si bubite a facut doar o singura data cand l-am adus prima data acasa.

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    MULTE INAINTE SI SANATATE, TOTUSI AI GRIJA CU CALDURA! TE PUP

Floricica Nou Venita mofturici2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    46
    ai intrebat pediatrul? oricum e mult prea cald....20-23maxim eu zic ca e de ajuns...eu am o curiozitate..cum tii bb imbracat in casa la 25-26 grade?

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    noi nu cred ca facem mai cald de 21 de grade si nu am racit niciodata plus ca si baita o facem la aceeasi temperatura. nu e bine sa fie obisnuiti cu diferente mari de temperatura pt ca atuci corpul isi pierde termometrul sau natural.temperatura corpului bebelui se adapteaza la temperaturi constante si nu trebuie sa fie prea ridicate.daca noi suntem imbracati in plovar si pt ei ajunge un bady si o pijama iar noapte acoperiti

Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    il imbrac cu bady,o camasuta si pantalonasi,noaptea il invelesc cu o paturica,fara caciulita.ii pun manusi uneori pt ca are tot timpul mainile reci

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari