Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita monica-emanuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.10.2005
    Postari in forum
    1
    POvesti nemuritoare, Ion Creanga, Fratii Grimm, Ch. Perault, Sadoveanu-Dumbrava minunata, Ciresarii, Toate panzele sus, Fram,ursul polar,etc.

Floricica Nou Venita sonia35's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2006
    Postari in forum
    3
    Ciresarii vor ramane una din cartile copilariei cele mai indragite.

Carti pentru copii gasiti in toate librariile, dar ce ma nelinisteste e ca nimeni nu le mai cumpara

Floricica Nou Venita procri's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2006
    Postari in forum
    216
    da intr-adevar erau carti adevarate...acum si povestile sunt refacute dupa acelea dar din pacate cu foarte multe lipsuri ba chiar inlocuiri care nu-si au sensul.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    asta e..evoluam.acum exista si formatul electronic...desene animate cat cuprinde...
    ...pe timpul nostru erau putine..tin minte ca ma uitam la"Mihaela"....

ro
    ro este offline.
    Floricica Nou Venita ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2006
    Postari in forum
    99
    parca am vazut-o pe minimax...

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Ma intreb si eu daca generatia fiului meu va mai fi interesata de cartile tiparite. Deja si noi luati de valul grijilor zilnice nu mai avem timp sa mai citim vreo carte.

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Si totusi abia astept sa incep sa-i citesc povesti din carti frumos desenate si colorate.[bebelus]

Floricica Debutanta juliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.09.2006
    Postari in forum
    912
    aveam carti cu povesti nemuritoare, amintiri din copilarie, frumoase povestiri.dar parintii imi cumparau si placi pt pick-up stiam cantecele din toate povestile, si mai aveam si diafilme.le invatasem pe de rost, stiam ce replica urmeaza.

Floricica Avansata munteanu raluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2006
    Postari in forum
    2.001
    Ca ai adus vorba de "Mihaela"sunt acum pe MiniMax seara cam pe la 18,45-18,50.

Floricica Nou Venita mniko's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2007
    Postari in forum
    2
    Si pentru mine Ciresarii vor ramane intre preferati. Din pacate noile generatii nu vor aprecia aceasta carte la adevarata ei valoare pantru ca pur si simplu nu o inteleg. Nimic sau aproape nimic din conceptiile cartii nu se mai intalnes in ziua de azi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari