Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Fetita mea are 1 an si aproape 2 luni si-as vrea sa stiu daca are voie sa manance carne de miel? Stiam ca doar carnea de porc este interzisa...insa despre cea de miel n-am citit nimic pe nicaieri...Imi poate spune cineva, va rog...daca bebeii au voie si de la ce varsta este indicat sa le dam? Va multumesc anticipat! Sarbatori fericite tuturor!

Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Chiar nu stie nimeni? E grea carnea de miel pt.stomacelul lor?

Floricica Debutanta irina-manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    pai draga mea eu nu vreau sa iti dau un sfat gresit dar mai bine nu ii da, gandestete la noi oameni mari adulti ca ne pica greu,apai la un pui de doar un anisor si 2 luni!!!
    eventual ai putea sa ii dai drob ....sau cel mai bine gatestei separat din carnita de pui!

Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    In sfarsit un raspuns...multumesc mult de tot! Da, ai dreptate, n-o sa-i dau. Pupici dulci! Sarbatori fericite!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Imi pare rau ca nu am vazut pina acuma mesajul. Poti sa ii dai linistita, mai ales daca e de miel, nu de oaie. Este una dintre cele mai "curate" carnuri. Eu i-am dat puiului meu chiar la visrta la car zici tu. Nu e vorba ca ne cade greu, nu suntem obisnuiti cu gustul. Mama mea nu a prea gatit pentru ca nu iiplacea tatalui meu, dar sotului meu ii place si am ajuns sa imi placa si mie. Oricum, deja e si mai mare bebelina ta.
    Succes, sper sa vezi mesajul.

cdl
    cdl este offline.
    Floricica Avansata cdl's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.03.2007
    Postari in forum
    2.271
    Poti sa-i dai linistita carne de miel. O poti prepara la gratar si dupa aceea sa i-o pui pasata in piure ca sa o accepte mai usor la inceput, si apoi cand se obisnuieste cu gustul poti sa i-o dai fara sa o pasezi. Aici in Spania, se introduce carnea de miel la sugar in jurul varstei de 8-9 luni, chiar inainte de a introduce in alimentatie carnea de vita.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    Si in Irlanda in cartile de bucate pt copii se introduce carnea de miel de la 10 luni, asa ca poti sa-i dai linistita.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari