Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita auraprreda's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2007
    Postari in forum
    5
    Fetitei mele i-am taiat motul si nu stiu daca trebuie sa-i tund parul sau nu, trebuie tuns de tot sau doar indreptat?Cu ce dispar "cojitele" de pe cap?

Floricica Avansata ana-alexandru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.925
    noi l-am tuns dupa un an dupa ce i-au taiat nasii motul ,periuta

Floricica Nou Venita bunescumadalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    214
    eu am tuns bretonul fetitei mele,pentru prima data, la6 luni,apoi ne-am tuns(la marimea 1),la 9 luni. se spune ca nu-i bine sa-i tundem "zero" pe copii.acum repetam operatiunea la fiecare 6-7 luni.
    " target="_blank" class="navlink">

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    eu l-am tun la 1 an dupa taierea motului(adica l-am ras)ca sa i se indeseasca parul si sa nu mai fie asa de moale.La 2 ani l-am tuns din nou periuta...imi era mila de el ca tot transpira de caldura!Acum are parul des si frumos!

Floricica Nou Venita ambrus silvia's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2007
    Postari in forum
    47
    eu am tuns-o periuta pe fetita mea la 7 luni si inca o data la 9 luni.Pt.cojite am folosit ulei de corp sa se inmoaie si le-am indepartat cu un piaptan des.

Floricica Nou Venita adrianutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    47
    Eu nu am tuns-o pt ca imi era mila de parul ei ala cretu'.Sincer nu cred ca daca tunzi copilul i se indeseste parul,pe mine nu m-au tuns parintii si am parul destul de des(cred ca depinde mai mult de genetica)

Delia si Adriana

Floricica Nou Venita iubita's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.03.2006
    Postari in forum
    48
    pt cojite inainte cu o ora de baita punem ulei pt bebe si pe urma cu piaptanul iar de tuns nu nu nu nu pana la 3 ani am facut intelegere cu tati care ne vrea periuta nici nu avem asa mare parul si se face inelusi sant dragalasi asa DAVID&MAMI

Floricica Senior nevgian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2006
    Postari in forum
    3.298
    NOI L-AM TUNS DUPA MOT LA 1 ANI SI 6 LUNI!!

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    LA 6 LUNI DEJA E CHELA A DOUA OARA

Floricica Nou Venita gheorghita mirela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.12.2006
    Postari in forum
    91
    noi l-am tuns imediat dupa mot la un an si 2 zile.si l-am ras in cap.si de atunci il tundem mereu.cum ii creste parul cum il tundem.la frizer. a fost mai greu la inceput ca se speria de foarfeca.si l-a tuns in brate la mine dar acum nu mai avem probleme.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Parul il tunzi cind vrei tu si cum vrei tu, nu e nici o regula.DAca o tunzi de tot sa stii ca nu va creste mai des, nu e valabila chestia aia. Oricum, e genetic. Unora nu le da parul mai des pina la 2 ani.
    Cojitele de care spui tu trec foarte bine si repede daca dai cu ulei de bebe, orice fel, cam cu 2 ore inainte de baie. Dar daca uiti poti si cu 10 minute inainte.
    In cele 2 ore, daca observi ca se usuca parul mai dai. Apoi spalati parul, si piepteni cu un pieptene normal in raspar. Si in 2 saptamini ati scapat. Chiar mai repede, daca faceti baie des, si ele nu sunt multe.
    Nu necesita solutii sofisticate, ci doar perseverenta.
    Succes si sa ne spui daca ati scapat.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari