Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita dorina stefan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    Astazi cu tre zile inainte de a face trei luni, cum statea pe spate am prins-o pe Alex de manute si am ramas surprinsa sa vad cum s-a incordat si s-a ridicat in fundulet.Fara sa ii fac eu nimec,sa o trag de manute sau altceva; doar s-a pris de mainile mele si singura s-a incordat. Poate m-am repetat ,dar am ramas uimita.

Dorina si Alexandra

Floricica Nou Venita lorri's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2007
    Postari in forum
    14
    Si bebe al meu se ridica in fundulet cu ajutor de la vreo 2 luni si jumatate.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    da se poate intampla dar nu ii fortati ganditi-va la coloana lor!

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Aaaaaaaaa, da asa de minute ei incep repede, dar singuri singurei, al meu cel putin s-a ridicat dupa 7 luni. La 6 luni aia statea in funduletz.Mai cadea, dar statea, drept e ca nici nu l-am prea pus, am zis ca are vreme restul vietii. IAr de umblat, desi a stat tirziu in fund a umblat la 10 luni jumate.

Floricica Nou Venita dorina stefan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    68
    Bineinteles ca nu trebuie fortati. Eu m-am cam speriat , dar din ce in ce se incordeaza singura si vrea sa o ridic. Oridic de cateva ori pe zi (3-4), dar o las jos imediat. Mi-e teama de coloana,ca e foarte frageda.

Dorina si Alexandra

Floricica Nou Venita ianisangel's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    54
    si bebita al meu a inceput sa stea in fundulet de la 5 luni si jumatate ,acum avand 6 luni .sta bine in fundulet dar numai daca vrea sa se intinda dupa o jucarie ,atunci cade pe o parte .

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    bebeii incep sa se ridice in fundulet cu ajutor dupa ce isi tin bine capul,adica dupa vreo 2 luni si jum.se face parca si test la controlul de 4 luni.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    noi suntem mai lenes,inca nu vrem in fundut,si nu il fortez,sta doar daca il pun sprijinit de perini

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    si fetita pe la 2 luni jumate se ridica cu ajutor,in exercitiile de gimnastica se face si asta sa o prinzi de manute si ea sa incerce sa se ridice dar sa-si tina caputul!si nu fortati!
    pe la 7 luni s-a ridicat singura in fundulet !iar acum la aproape 8 lunite pe {16 face 8 luni} se ridica bine in fundulet si in picioare la marginea patutului .

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    NOI LA 2 LUNI JUM NE-AM RIDICAT, IN TIMPUL EXERCITIILOR DE GIMNASTICA AM OBSERVAT CA ISI INCOARDA TOT CORPUL ATUNCI CAND IL PRINDEAM DE MANUTE, ACUM DACA IL SPRIJIN PE O PERNA IN 45 GRADE SE RIDICA SINGUR, DAR DESIGUR NU ARE STABILITATE SI SE RASTOARNA PE O PARTE

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Si Vladutz se ridica cu ajutor de mic. Acum are 5 luni si jum si ma tine de degete si se ridica singur. Dar nu are stabilitate. Il pun intre perne si sta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari