Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anka10012007's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    67
    Mario nu e un copil rau, insa mai are momente cand plange fara oprire si orice-i fac tot nu se opreste din plans. Are 2 luni si e un scumpic de copilas incat imi vine sa-l mananc dar at cand plange fara oprire ma apuca toti dracii. Chiar azi mi-a facut spectacol. I-am dat papa, nu a vrut, l-am frecat pe burtica nu ia placut, l-am luat in brate si tot nu a fost bine. Ca sa ma calmez am iesit in curte am stat 5 min cu cateii ca sa ma calmez si cand m-am intors dormea.

Floricica Nou Venita didosim's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.01.2006
    Postari in forum
    12
    Si eu am o fetita de 2 luni care plange mai tot timpul si nu stiu ce sa-i mai fac, cum s-o calmez. Uneori imi vine sa fug de-acasa(mai am o fetita de 2 ani). Am fost la 3 medici pana acum; toti mi-au spus ca e sanatoasa... nu stiu ce sa mai fac...e greu.... te cred..

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    am trecut si eu prin asta.copilul nu plange degeaba.daca e schimbat,mancat,s-ar putea sa il doara burtica sau si-i fie somn..sau copilul mai plange si degeaba,asa isi consuma el energia.e bine sa fiti in primul rand voi foarte calme si rabdatoare fiindca bebe simte atmosfera din casa si mai ales mamika.cum e starea ta asa e si a copilului.cel mai bine e sa-l luati in brate sau sa-i vorbiti calm ca sa se simta in siguranta.daca nu mai sunteti in stare din cauza stresului datii bebeul lui TATI si revenitiva.eu asa faceam.de multe ori m-i s-a intamplat si ma ajutat sotul.cand eram eu terminata statea el cu bebe si invers.JUCATI-VA MULT CU EL ca va anunta el cand ii e somn...cel putin asa se intampla la mine.SUCCES

Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    dragi mamici, noi intre 6 si 9 seara aveam program de plans din cauza colicilor si exista o singura pozitie in care cea mica se linistea. nu va suparati pe bebici. nu sunt bibelouri ca sa stea acolo unde-i punem noi. acum am scapat de colici si ne chinuim cu dintisorii si o tinem tot intr-un plans. dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne pierdem rabdarea. bebicii au nevoie de multa dragoste si atentie. asta e!

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Si Ana e un copil tare cuminte (oricum, eu nu consider ca bebelusii pot fi rai), dar mai are si episoade de plans. si cand o apuca, nu se mai opreste. si nu vrea nici in brate, nici jos, nicicum. am descoperit ca cel mai tare plange cand ii e somn si atunci o las singura sa doarma.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si Elena are momente cand nu ma mai inteleg cu ea..incerc sa-i distrag atentia cu altceva.plange si cand este foarte obosita si vrea sa faca nani.
    am avut si noi colici pe la 2 luni..plangea seara.
    asta este trebuie multa rabdare! doamne ajuta!

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    si noi am avut probleme de acest gen si acum mai plange cand e ff obosita,siam rabdare cu ea desi cateodata e cam greu.dar fac tot posibilul sa nu ma rastesc la ea,ii mai cant ,mai spun cate o poveste si totul se termina cu bine.

Floricica Nou Venita roxanavlt's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    101
    Biencuta este in general foarte cuminte dar cand incepe sa planga are un glas de trezeste toti vecinii. Cand plange o iau in brate si ii cant ceva si incet incet se calmeaza. Plange mai tare cand este obosita sau asa vrea ea sa planga in momentul acela.

Floricica Nou Venita erika-enida's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2007
    Postari in forum
    3
    cand plange,dau drumul la muzica si dansez cu ea prin casa.doar asa se opreste din plans.norocul meu este ca se intampla doar o data sau de doua ori pe saptamana

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari