Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    Buna fetelor,eu sunt inca gravida in 24 sapt cu primul bebe dar deja il vreau pe al doilea,cum credeti ca e mai bine?varste apropiate sau nu?ca eu mi-as dori acuma 2 si gata am scapat.PS scuze daca mai este acest subiect

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    cel mai bine laura e sa fie la dif f mici intre ei k sa le fie mai usor sa se inteleaga etc..fiind mai mic cu cativa ani decat primul v-a fi mai greu din pct asta de vedere,ma uit la mine si fratele meu..dar pe de o parte iti v-a fi greut cu 2 copii micuti!

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu cred ca nu trebuie sa fie o diferenta prea mare intre ei.de ex. intre mine si sora mea sunt 2 ani diferenta si ne intelegem super,suntem cele mai bune prietene.in schimb o prietena de-a mea are o sora mai mica cu 6 ani si nu se inteleg deloc pt. ca deja fac parte din 2 generatii diferite.si noi mai vrem bb 2 dar cam peste un an jum,sa mai creasca putin David.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    buna ,eu am vrut al 2 lea bb cam la 2 ani diferenta.dar nu am putut ramine insarcinata (la comanda)acum fetita mea are 5 ani si eu sunt insarcinata in 27 de saptamini, nu stiu cum va reactiona cand va venii bb ca e cam geloasa mai ales ca la eco ia spus dr ca va avea un fratior frumos,apoi ea mi-a propus ca daca e baietel sa-l aruncam la gunoi

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    si eu mai vreau un bb.Momentan am un baietel de 4 luni si 3 saptamani,dupa ce implineste 7 luni incepem la al 2-lea bb,si o sa vedem cand o sa se prinda.poate imediat .eu vreau sa fie diferenta intre ei de 1 an jumate 2 maxim 2 ani jumate,acum o sa vedem cand o sa vrea sa vina bebe 2

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Laura, esti extraordinara! Inca nu l-ai nascut pe pimul si deja il vrei pe al doilea. Uau, asa un pic te invidiez, pozitiv, daca se poate spune asa. EU de-abia am avut curaj sa il fac pe primul. Cred ca am gandi prea mult :-).

Ideal pentru copii ar fi sa existe o diferenta cam de 2 ani jumate, 3 ani inter ei, ca deja pe la 2 ani jumate parca te mai poti intelege cu ei.
    Acuma fiecare cum poate.
    Cum zicea ralucaa, ea nu mai raminea insarcinata.
    VEzi tu.
    Succes si doara ne vedem vara asta :)

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    Eu sunt gravida cu cel de al doilea si ma bucur mult chiar daca stiu ca imi va fi greu, mai ales in primul an, dar voi depasi momentele. Important este sa fie ei sanatosi ca eu voi rezista.
    Si mai stiu, cum ziceti si voi ca se vor intelege bine, fiind varste apropiate, sau cel putin sper sa fie asa.

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    hehe,pai eu abia astept sa iasa primul iar apoi sfatul medicului si trec la al doilea hihihi ,si intre mine si fratele meu sunt 7 ani si avem cu totul alta gandire unul fata de altul..eu la 12 ani la scoala...el la gagici...el la disco...eu la examene si nu prea e placut,incepe invidia si toate cele,asa ca...trecem repede la al doilea hihihih

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    BAFTA Lauraa,se pare ca si tu nu poti dormii?

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Teoretic pauza ptr refacerea organismului dupa o sarcina este de 3 ani...acum depinde de fiecare...

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    hihihi,chiar nu pot,ma doare langa stomac de ma intorc in pat ca varcolacii,asta e... mai stau in pat...mai vin sa va vad.hehehe,dar se pare ca nici tu nu te lasi la mine cu orele de somn

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari