Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabrielamarinescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2005
    Postari in forum
    17
    Fetița mea are 3 ani și 1/2. I-am făcut ananlizele și calciul ionic este 3,1, calcemi este 7,9.

Amândouă sunt foarte mici.

O dată la 3 zile îi fac suc din morcovi+măr+păstârnac. C-am 300ml pe care-l bea în maxim 20 minute.Sau o lămâie stoarsă în 1/2l apă minerală. Mănâncă foarte bine aproape orice. Mănâncă mere, morcovi cruzi, chiar și cartof crud. Și atunci de ce nu i se depune calciu? Ce analize trebuie să mai fac?

Lapte dulce nu mai bea de 6 luni de când i-am scos biberonul, în schimb mănâncă brânză, iaurt...

Unde e problema?....

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    poate nu-l asimileaza cu vit D cum sta?

Floricica Nou Venita carpuzmaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2007
    Postari in forum
    7
    Buna ziua! Ati incercat cumva sa ii dati cumva niste produse naturiste copilului?! Presupun ca stiti ca acestea sunt numai pe baza de plante si nu au nici o reactie adversa dar, in schimb ofera doza zilnica de calciu si magneziu atat pt dvs DAR mai ales pt bebelusul dvs.! In suculetul pe care i-l faceti puteti sa pisati si o pastila de Cal-Mag, de la GNLD si eu va pot asigura ca pe cat de mult mi-a ajutat mie sigur va va ajuta si pe dvs.! Daca va intereseaza mai multe detalii gasiti pe siteul www.sanatatesinatura.go.ro, multa sanatate si numai bine! :)

iza
    iza este offline.
    Floricica Nou Venita iza's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.03.2005
    Postari in forum
    31
    MIE NU MI-a REACTIONAT COPILUL LA PRODUSE NATURISTE..NU VREAU SA JIGNESC PE NIMENI..AM INCERCAT SI CU ASTEA DAR... FARA EFECT.PANA NU I-AM DAT CALCIU GLUCONIC SI NU I-AM FACUT INJECTABIL D2 NU S-A REDRESAT CALCIUL.AVEA 8 LA UN MOMENT DAT.CAND NU II ADMINISTREZ CACLIU IL MENTIN CU IAURT DE CASA IN MARE MASURA(MAI IAU SI DIN COMERT ATUNCI CAND NU MAI AM LAPTE DE VACA IN CASA CA SA I-L FAC ).ACUM I-AM LUAT CALIU SANDOZ PT CA E FOARTE AGITAT SI CONSUMA MULT CALCIU SI MEREU ARE MAINILE SI PICIOARELE UMEDE CHIAR SI CAND DOARME.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    In legatura cu calciu,org. nu asimileaza corect,si elimina. Iti recomand cele mai bune produse naturale ,pt. calciu ,si corectarea tuturor afectiunilor. daca doresti contacteazama pe emeil odett_style@yahoo.com

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari