Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Am tot citit ca este indicat sa dam bebelusilor biscuiti fara gluten.

Voi ce biscuiti folositi?

Am tot citit pe pachetele de biscuiti la ingrediente si toti pe care i-am gasit eu aveau gluten.

vreau si eu o idee, un sfat!

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Cate luni are pitica ta? mie mi-a zis dr ca glutenul nu e indicat pana pe la 7 luni. dupa, nu mai e nici un pericol. am cautat si eu biscuti fara gluten, dar n-am gasit. pana si cei de la nestle sunt cu gluten. nu exclud posibilitatea sa fie pe undeva, bine aascunsi, numai nu stiu eu unde...:)
    eu m-am dat batuta si i-am dat biscuiti simpli pana la urma, si inainte de biscuiti, cereale.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu stiu ca nu sunt biscuiti fara gluten.psunt biscuiti pt bebelusi dar au gluten.cei de la Hero indicati peste 6 luni parca si cei de la nestle peste 8 luni.dar eu i-am dat biscuiti lui David inainte de 6 lnui si nu a patit nimic.

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Fetita mea are 4 luni si 11 zile. Nu am inceput sa-i dau inca biscuiti mai astept sa treaca de 4 luni jumate. Am inceput diversificarea la 3 luni si cateva zile cu suc de morcov. Pana la 4 luni i-am dat doar suc de morcov combinat mai apoi cu mar, caisa, piersica si ieri i-am dat chiar si portocala in suc de morcov. Acum la 4 luni am inceput cu supica si pireut moale de legume. Sper sa gasesc in clele din urma si biscuiti fara gluten sa-i dau si mar cu biscuti.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Daca vrei sa ii dai mar, poti sa pui in loc de biscuiti un praf de orez, care se gaseste in Selgros, de la Nutriben. E f bun, in loc de biscuiti. Nu are gluten.

Asta ca sa mai amani introducerea biscuitilor cu gluten.
    Eu i-am dat dupa 7 luni, biscuiti Petite Beurre, de la RoStar.

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    da, asa e, nici eu nu am gasit fara gluten...oare e cineva care a gasit? unde, ce si cum? ne spune si noua?

Floricica Debutanta lizuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2006
    Postari in forum
    811
    Eu i-am dat baietelului meu biscuiti de la Hero, dupa 7 luni.Pana atunci a papat doar cereale fara gluten.

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    daca nu i-am dat pana acum biscuiti ci numai cereale ce marca sa ii dau? are 7 luni

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    ii poti da biscuiti Hero.sunt speciali pt bebe si sunt fff deliciosi.

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    eu i-am dat biscuiti pe la 10 luni, incercand sa-l feresc cat mai tare de chimicale, etc. de la 10 luni i-am dat nestle si de la carrefour sunt niste biscuiti carrefour (asa se numesc)pe care nu sunt trecuti E-uri (ceea ce dupa mine inseamna ca dc au E-uri au mai putine). am zis si eu sa incerc hero sau ulker special pt bebe. si toate felurile de biscuiti sunt cu gluten

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    multumesc pt sfaturi o sa incerc sa ii dau sa vad ce gasesc!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari