Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinacornel's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2007
    Postari in forum
    1.428
    buna. am o nelamurire: am inteles k ieri s-a anuntat la tv ca, chiar dak am 11 luni pe cartea de munca,cand nasc iau indemnizatia de la stat, si anume cei 200 ron, alocatia plus 600 ron. ce stiti despre asta? e adevarat?

Floricica Nou Venita mirela dabu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2007
    Postari in forum
    85
    Pana la momentul actual nu a intervenit nici o modificare a Ordonantei de urgenta nr. 148/2005 care prevede ca beneficiaza de indemnizatie persoana care a realizat timp de 12 luni venituri profesionale supuse impozitului pe venit in ultimul an anterior datei nasterii copilului.
    In general, discutiile pe care le vezi la TV sunt la nivel de proiecte si dureaza pana cand sunt puse in aplicare.

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Conform legislatiei actuale, vei lua numai 200 RON, alocatia copilului de pana la 2 ani.Daca sotul tau are stagiul de cotizare de 12 luni, necesar pt. primirea indemnizatiei, o poate lua el.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari