Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristina&bianca's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2007
    Postari in forum
    1
    bebita mea de 2 luni nu mai manaca lapte cum manca inainte, imi bea cam 500 ml /zi iar acum 400 ati patit si voi. dr. mi-a spus ca e ok are 4.5 kg ea s-a nascut cu 2.65 kg.cateodata mananca 2o ml la o masa nu stiu ce sa-i mai fac..

dr. mi-a spus ca de la 2 luni jumatate sa-i dau suc de mere, morcov si portocale ( nu combinate ) cate o lingurita pe zi pana ajung la 30 ml.

mischa2000
    Guest
    Nu vreau sa o judec pe doctorita ta, dar zii sa bea si ea dimineata la prima ora cate o lingurita de OTET pana ajunge la 30 de ml.
    Cam asa cred eu ca actioneaza sucul de portocale la un stomacel de 2.5 luni. E acid!
    Nu incerca deocamdata sa schimbi laptele, avand in vedere ca bebe sta bine cu greutatea, mai degraba schimba medicul.
    Incearca deasemeni sa schimbi tetina cu care o hranesti.
    Eu am o parere bune despre acelea de la chico easy eat. Se regleaza debitul. Eu in nestiinta de cauza o hraneam pe bebe cu marimea cea mai mica si stateam o ora la masa.

Floricica Avansata stef.irl's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2006
    Postari in forum
    1.204
    si eu cred ca este mult prea devreme sa ii dai sucuri. Nu cred ca sistemul ei digestiv este suficient de dezvoltat pt a face fata. ai incercat sa-i schimbi laptele? poate ca nu-i mai place asta pe care il dai acum...

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu am patit la fel.ii dadeam lui David nan si dintr-o data nu l-a mai papat.si i-am schimbat formula.i-am luat milumil.de atunci nu am mai avut probleme.
    atunci avea 3 luni si acum la un an il papa cu aceeasi placere.

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Si eu am patit la fel cu bb al meu.de pe la doua luni nu imi mai mananca bine.am schimbat si laptele dar tot degeaba.in legatura cu sucul nu stiu ce sa zic...si eu i-am dat de la 2,5 luni suc de morcov si mar si l-a durut burtica foarte tare...tu faci cum crezi..eu ti-am spus ce am patit. eu i-am dat prima data milumil si apoi am schimbat pe nan.
    succes cu mancarea
    pupici la bebita

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    si acum nu i mai dat suc cosmina?eu de la 3 luni ii amestec in suc, o ling branzica calcica! pana avcum i ai dat fe?de cand se da fe fetelor la bebei?pot sa i dau fara recomandarea med?

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Ioana nu cred ca trebuie sa-i dai nimic fara recomandarea medicului. Mai bine intreaba sa te lamureasca tot ce este indicat sa-i dai.

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    ba da ii dau ca s-a invatat cu eliar fe nu i-am dat si nici nu stiu de la ce varsta se da.mai bine ai intreba un medic pediatru
    pupici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari