Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita yoyo26's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2007
    Postari in forum
    67
    Draga mamicilor acum doua zile fetita mea a fost cam agitata noaptea si spre dimineata am gasit-o pe burtica,am fost foarte uimita dar am trecut peste.Acum vreau sa va spun ca nu pot sa fac nici o miscare in casa ca bebitza mea este pe burta,stau cu multa grija.

Nu stia sa isi scoata manuta de sub ea si ieri(ca acum e deja azi)i-am aratat cum trebuie sa isi scoata manutza de sub ea.Am ramas si mai uimita cand am vazut ca a facut exact miscarea pe care i-am aratat-o eu.Acum trebuie sa prinda destula putere in brate ca sa o invat sa se si intoarca inapoi pe spate.La voi cum a fost?La cate luni a facut asta?Fetita mea are 3 luni si 1/2.

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Marius s-a intors singurel pe burtica in 26.06la 3 luni si 4 zile,si manuta si-a scoso singur in ziua urmatoare.Pupici.acum nu mai are stare il un pe spate si imediat pe burtica.El si noaptea tot pe burtica doarme.Chestia cu intorsul pe spate eu cred ca o sa mai dureze ceva ...
    pupici

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si Elena cam tot pe la 3 luni jumatate s-a intors pe burtica..mai dureaza un timp pana face si miscarea inversa..cam o luna..pupici dulci!

Floricica Nou Venita dianao's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    9
    Bebelusului meu nu-i place pe burtica. Nu stiu ce sa-i mai fac! Mi s-a spus ca e bine sa stea in fiecare zi pe burtica pentru a-si intari muschii .De cate ori sta pe burtica se enerveaza si vomita putin.Patrick are 3 luni si 1 saptamana

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    nici lui Niko nu i-a placut pe burtica,abia pe la 4 luni s-a intors singurica si ramanea asa pana a invatat sa se dea inapoi,pana atunci dormea pe spate sau intr-o parte.Acum doarme doar pe burta.

Floricica Debutanta laura81's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2007
    Postari in forum
    620
    Luka acum 2 zilea inceput sa se intoarca de pe spate pe burtica(la 3 luni si jumatate), am mers doar pana la fereastra si cand m-am intors intr-o secunda era pe burtica.Cred ca de acum inainte trebuie sa-i avem in ochi tot timpul cand nu sunt in patutul lor.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    sa vezi ce o sa se rostogoleasca,mult o sa-i placa,atunci mai mare atentie,Niko era sa cada din pat si am prins-o la timp(din aer)..o sec nu m-am uitat la ea,doua cazaturi le are deja

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    georgy pe la 2.5 3 luni se rotogolea pe burtica ziua chiar dormea asa!

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Pe fetita mea am pus-o foarte devreme pe burtica. Avea doar 20 de zile de cand am nascut-o si la sfatul doctoritei mele am pus-o. Mi-a spus ca statul pe burtica ii va dezvolta muschii spatelui si ai gatului. Am avut noroc ca i-a placut. La nici o luna facea incercari de a-si tine singura capul ridicat fiind culcata pe burtica. ( aveam senzatia ca face flotari). De ceva timp am observat ca atunci cand eu o asez in patut pe o parte se rastoarna singura pe burtica ( se chinuie putin sa-si scoata manuta prinsa sub ia dar reuseste). Daca a adormit in timp ce suge pe spate si eu ca sa nu o mai trezesc nu o pun pe burtica se trezeste dupa un timp si chiar plange pana o intorc pe burtica. Speram si noi ca ne vom intoarce curand la fel ca foi.

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    ca voi vroiam sa scriu!

Floricica Nou Venita yoyo26's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2007
    Postari in forum
    67
    Lui Maya nu ii placea pe burtica deloc.Cum o puneam incepea sa planga de auzeau toti vecinii.Acum se intoarce singura pe burtica si adoarme asa.
    Culmea este ca ieri am lasat-o pe burtica in pat si am gasit-o pe spate.Nu imi explic cum a reusit sa se intoarca asa.Forta vad ca are destula in brate.
    Am invatat-o cum sa se intoarca de pe burta pe spate si vad ca mai exerseaza ea.
    Pe spate nu va mai zic ca merge tarasi.Impinge din picioare si trebuie sa fiu cu ochii pe ea tot timpul.Are multa energie,fff multa,doarme putin ziua.
    La o saptamana isi intorcea capul singura nu era nevoie sa il intorc eu.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari