Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Care dintre voi va mai doriti un bebe? eu de-abia astept sa raman iar insarcinata. Ana mea are acum 7 luni si un pic si parca nu mai am rabdare sa mai am un bebe. problema e ca am nascut-o cu cezariana (din pacate) si trebuie sa mai astept:( mai e cineva in situatia asta?

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Si eu mai vreau un bebe,norocul meu e ca am nascut normal si asa pe cand o sa aiba Marius vreo 7-8 luni o sa "lucram" la proiectEu vreau sa fie diferenta intre bb de 1 an jumate 2 ani

Floricica Avansata adina23carla's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    2.193
    Si eu imi mai doresc un bebe si poate cu putin noroc voi avea pereche.
    Dar pentru a pune acest vis in practica trebuie sa mai astept cel putin un an, deoarece am nascut prin cezariana. Doctorul meu mi-a recomandat sa nu risc sa raman insarcinata mai devrema de un an deoarece imi poate "exploda " uterul. Gabriela are 4 luni. Si eu dar mai ales sotul meu ( care o adora) dorim si un baietel.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Salut! Si noi mai ne dorim un bebe dar mai tarziu. Bebe nr. 1 are 4 luni si 1/2. Dupa ce am nascut (normal) am zis ca nu mai fac nici unul, asa de rau a fost, dar acum parca as mai face unul, sa nu fie Vladutz singurel. Dar se va intampla peste vreo 3-4 ani.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    noi ne-am dorit f mult bebe nr2 si acum Tia are 13 luni jumate si bebe nr 2 vine in decembrie. am 20 de saptamani si vineri merg la eco sa aflam ce ne aduce barza.sunt f fericita si abea astept sa il tin in brate.

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Eu una mi-as fi dorit si o fetita, insa dupa nastere & o luna jumatate de chin, nici nu ma gandesc sa o mai iau de la inceput cu sarcina, nastere, scutece, biberoane etc. dupa ce cresc ei. Mai ales ca am 25% sanse sa mai fac o pereche de gemeni si poate ies tot baieti... Cred ca m-as da cu capul de pereti!!! Asa ca astia sunt, cu astia defilam (noroc ca sunt doi deja si n-o sa fie singuri). :)))

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    Si noi deja il facem pe bebe 2. Imi este un pic teama cu 2 copii mici, dar sigur voi reusi. Daca maia steptam sa creasca Matei mi-era teama ca ma obisnuiam cu unul si nu mai faceam. Este mai greu, dar mai bine sa fie diferenta mica intre ei... Au aceleasi preocupari, aceleasi intrebari pt parinti....

Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Ai dreptate! Eu de abia ma descurc cu unul singur, dar cu 2 deodata! Ai vreun ajutor?
    Eu locuiesc deocamdata cu socrii, avem casa in constructie, dar ajutor de la mama-soacra mai putin. Mai face o mancare, oricum decat nimic....

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    mai vreau si eu un bebe dar asta se intampla cand voi avea casa mea si georgy sa aiba peste 2 ani asa ca cam peste 2 ani speram daca ne va ajuta bunul D-zeu!

Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Si eu la fel. Dupa ce ne terminam casa, 2-3 ani, mai avem si noi un bebe in plan.
    Bebei frumosi si la mai multi!

Floricica Nou Venita miha_gabrian's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2007
    Postari in forum
    237
    Mai si eu am zis ca daca mai astept , sa nu treaca prea mult, si daca stau sa ma socotesc si sa ma gandesc oare cu o sa ma descurc, imi piere curajul. asa ca... inainte! si sunt convnsa ca e mai bine sa creasca impreuna. probabil ca n-o sa-mi fie usor, mai ales ca nu am chiar nici un ajutor (doar un sot care vine acasa destul de tarziu de la munca... exemplar din care cred ca mai sunt multe care au:)).
    om vedea noi! tre sa ne descurcam! altii cum au facut?:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari