Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Am aflat astazi ca o vecina a nascut la termen un bebe de 3500g,mort.s-a chinuit 2 zile pentru ca nu avea dilatatie si nimeni nu a facut nimic,nu avea bani sa dea la medic sa faca cezariana.cand in final a nascut bebe era mort.Cine e de vina??Ea ca nu avea bani? medicul? cunoasteti si alte cazuri de acest fel?

Floricica Nou Venita loreta's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.04.2007
    Postari in forum
    276
    Este foarte dureros ce se intampla in spitalele din Romania( sau in unele spitale ca sa nu generalizez) .Eu am auzit de un caz la spitalul din petrosani ( s-a intamplat in 2005) cand din cauza ca o femeie nu a avut bani pt. cezariana a fost lasata sa moara . Dar medici depun un juramant.......sau nu conteaza??

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    da aveti dreptate uneori medici uita ca au depus un juramant se pare ca banii conteaza cel mai mult in ziua de azi cunosc o gramada de cazuri chiar o colega de a mea care este asistenta medicala si trebuia sa nasca si doar lucreaza in acelasi spital era sa moara din cauza neglijentei doctorilor este stigator la cer se intampla in spitalele din Romania!

Floricica Nou Venita sunt mamica's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2007
    Postari in forum
    82
    Da cunosc cazuri,chiar unei cunostinte i s-a intamplat o asemenea nenorocire,i s-a rupt apa si pt ca nu a dat darul a stat in spital 3 zile in starea aia si i-a murit fatul!!!MULT PREA DUREROS !!!

Floricica Nou Venita cris1980's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.08.2007
    Postari in forum
    35
    nu prea am fost prin spitale si primul contact mai realist l-am avut in maternitate cand am nascut....nu pot spune cate am vazut si am auzit..pentru ca am vrut sa uit tot . oricum daca mai stateam acolo o zi cred ca innebuneam! nu mi-a venit sa cred cum se purtau asistentele cu noii nascuti...vai de noi! oricum sunt sigura ca asta se intampla in mai toate spitalele si pana nu le bagi in buzunar nici nu se uita la tine!

Floricica Avansata gale alina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2007
    Postari in forum
    1.858
    fetelor, eu am stat cu bebe-ul meu trei luni in spital pt ca vrut sa iasa foarte repede, ce am vazut si am auzit e ingrozitor asa ceva nu e normal sa se intample in nici un spital dar mai ales in maternitati...fara bani esti "fiul ploii", era cu mine in salon o tipa care nascuse un baietel cu cezariana, era foarte foarte saraca...fiul ei in varsta de 15 ani a reusit sa stranga 1 milion lei si i-a dat mamei sa aiba la ea, asa sa va inchipuiti ca nemernicul acela de dr care stia starea materiala a doamnei, i-a luat si acel milion...toate astea in fata mea...e inuman..

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    E jale rau ce se intampla in spiatalele din RRomanika,nu cred ca vor exista vreodata imbunatari sau alte posibilitati mai bune in aceasta privinta, normal ca doctoul este de vina,sunt niste nemernici imputiti,cu ce e de vina saraca femeie daca nu a avut sa/i dea SPAGA....Slava Domnului ca am plecat din asemenea tara,si ca viitorul meu copil are sansa sa se nasca intr/un mediu normal,si o tara civilizata....

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Apropo de nastere ca am uitat,cumnata mea a nascut acum 5 zile si la maternitate nu aveau apa calda asa ca au spalat copilul cu apa rece,zicea doctorul ca de abia se caleste....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari