Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    Bb al meu implineste luna asta 1 anisor

nu vrea sa manace decat laptic refuza cu lingurita ce sa-i fac?are 9.500kg

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    am trecut si noi prin perioade in care david nu voia decat lapte.a durat vreo doua saptamani.eu ii puneam si supa in bibe si iaurt.asa mai papa putin.dar am depasit momentul.acum papa bine.cred ca mai au si ei toane.e bine ca papa si lapticul.daca nu ar papa nimic ar fi o problema mare.

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Probabil ii ies dintii.Si noi ne chinuim asa,fac crize de nervi de cite ori ii dau sa manince.Dupa fiecare perioada de asta descoperim cite o maseluta noua in gurita.

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    asa ziceam si eu de fiecare data cand avea o perioada in care era f nervos:"cred ca ii ies dintii".si uite ca avem 10 luni si nu ne-a iesit nici un dinte!!!

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    le ies dintii, au toane, se plictisesc repede de o mancare, cel putin la noi asta e marea problema maxim 2 zile mancam acelasi fel dupa care schimbam si asta si dim si dupa masa si seara. Totusi de iaurt seara la 18, 19 nu s-a plictisit de ceva vreme

Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si noi preferam iaurtul. niciodata nu l-a refuzat!dar eu incerc sa ii mai fac si lui si alte feluri de mancare mai complicate si nu le vrea.ii place f mult supa crema de legume cu carne de pui.e singura pe care o papa cu placere la masa de pranz.eu zic ca poate e prea mic.

Floricica Nou Venita allie_barna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1
    buna iazmin. aceeasi problema o am si eu cu bianca (are 9 luni). de aprox. 2 luni refuza lingurita. a avut o perioada in care nu papa decat laptic. in disperare de cauza am mers cu ea la pediatru, care mi-a zis ca atata timp cat e in grafic (ma refer la greutate)si daca papa 500 ml de lapte pe zi sa nu-mi fac probleme ca o sa-si revina. si cred ca a avut oarecum dreptate. tot nu vrea lingurita, in schimb papa supica, iaurt cu biscuiti, piureuri, branzica cu banana la biberon. sper sa primeasca din nou lingurita curand. bafta si multa rabdare!

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    daa nici Marco are mancarurile lui preferate si cand incerc sa-i fac ceva mai complicat mai greu accepta. Saptamana trecuta i-a mai dat un dinte si a mancat numai lapte, iaurt si cereale. de 2 zile si-a revenit

Floricica Nou Venita lilyana's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    10
    buna mamicilor... baietelul meu are 6 luni si jumatate.. si.. am aceeasi problema.. imi vine sa ma iau la bataie cand trebuie sa-i dau sa manance... are zile cand imi refuza categoric chiar si lapticul(nan2)... toata lumea-mi zice sa fiu linistitaca are perioade si ca-i grasunel si nu trebuie sa-mi fac probleme(avea acum 2 saptamani la vaccin - 67 cm si 9,100 kg)... dar cum sa fii linistita cand vezi ca nu vrea sa manace ?????

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    asa e si a mea
    are 1 an si tot 9300 are
    a zis pediatra sa o las in pace ca-si revine ea
    ca au perioade

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    nu pot sa ma abtin sa nu raspund ASA ESTE....orice are copilul, febra, lipsa poftei de mancare , diareee. chiar dureri in gat. agitatie...DE LA DINTZI...pe naiba.....e doar un moft al medicilor ptr. ca nu prea stiu ce sa spuna...de ce alti copii nu au nici o manifestare?...si al meu are momente cand nu mamanca mai nimic innafara de lapte de mama...dar sunt sigura ca nu e dela dinti...e ptr. ca asa are el chef si pofta na.... si trebuyiie sa-l las in pace....si sa ma bucur ca am inca lapte si nici sa nu-mi treaca prin cap sa-l intarc

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari