Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice paula toma's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2006
    Postari in forum
    549
    Cat de des sa facem baitza la ingerasii nostri?
    Tinem cont de anotimp?
    Tinem cont de starea pshihica a noastra? a ingerasilor?

Floricica Avansata laurac's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2007
    Postari in forum
    1.405
    eu fac baita in fiecare seara. de spalat pe capsor - de doua-trei ori pe saptamana... e cam rece acum... oricum, bagam caldura puternica de la calorifere - cel electric si cel "centralizat". in plus, dupa ce scoatem bebe din cadita punem si uscatorul de par in functiune ca sa fie cald... altminteri, tipa ca din gura de sarpe

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Buna! Eu nu i fac zilnic si mai multi medici mi au spus ca nu e necesara baia zilnica mai ales acum cand e mai marisor...ii fac la 3 zile, dar il sterg zilnic cu musetel...Chiar nu consider necesar acum iarna sa i fac in fiecare zi baita....tu cum procedezi?si legat de starea psihica....nu cred ca are leg....baia il linisteste doarme mai bine....daca e racit se schimba lucrurile.....

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    Da cand era mic mic, ii faceam si eu zilnic sa se curete si in plus era si cald.........

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    eu pana la 3 luni i-am facut zilnic si peste tot.apoi am rarit spalatul pe cap la 2-3 ori pe sapt.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    s-a mai discutat si aici:

Despre baita!

Floricica Senior alexxia's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.01.2008
    Postari in forum
    2.775
    edi al meu are 4 luni si o asptamana si eu i-am facut in fiecare zi baita avem si norocul ca la noi in casa este foate cald.

Floricica Novice paula toma's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.09.2006
    Postari in forum
    549
    Da e adevarat ca baitza linisteste...si ingerasul meu doarme foarte bine dupa baitza,in leg.cu starea ai dreptate nu are legatura,dar sunt multi parinti care tin cont de starea lor pshihica ..ceea ce eu nu sunt de acord...si noi facem baitza cam la 3 zile tot din cauza frigului,dar nu-l sterg cu musetel ci cu apa calduta(la ochisori) si igiena intima la fiecare schimbare de pampers cu sapunel sanosan
    Davidutzu 1 iunie 2007

Floricica Avansata abrudan's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2008
    Postari in forum
    1.326
    noi facem la doua zile acum pe timp de iarna dar vara osa facem zilnic

Floricica Nou Venita pamieddy's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2007
    Postari in forum
    68
    Noi facem in fiecare seara baita si il dam si cu ceai de musetel...Nu ne-am gandit inca sa-i rarim baita

Floricica Cu Vechime cristina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    noi facem baita zilnic inclusiv si pe cap....si o vom face pana la un an!!!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari