Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita adrian gabriel's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2007
    Postari in forum
    25
    baiatul meu se trezeste noaptea foarte des ,nu stiu care ar fi in realitatea motivul .... poate dintisori nu stiu pentru ca plange si se trezeste de multe ori , il alaptez si ii mai dau si formula de la milupa , , oare cand isi va regla somunul ca nu ne odihnim deloc .

are 5 luni si o saptamana ,acum papam mancarica facuta de mami, mar cu biscuite ,supa de morcovi ,iaurt ,banane cu branza dulce ,suc de portocale, si ne este foame mereu ziua .noaptea la somnica doarme cu suzi ,daca ia cazut plange , ii dau suzeta si somn intr-o secunda ,apoi ii este foame il alaptez ,dupa ceva timp iara .... numai stie mami ce inseamna somn noaptea dar nici el. ziua nu avem nici un fel de problema cu somnul. ce sa fie oare ? astept un raspuns de la mamicile care sunt in aceasi situatie cu mine.va salut cu mult drag

Floricica Nou Venita roxana2005_pl's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.10.2006
    Postari in forum
    187
    robert al meu are 1 an si 2 luni si inca se mai trezeste noaptea sa manance de 2 3 ori chiar am crez ca pe masura ce creste se va trezi mai rar dar tot i se face foame noaptea incerca sa-i dai inainte de culcare o masa mai consistenta

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    SI eu am trecut prin ce treci tu cind am avut baiatul mic atinut asa pina la 3 ani apoi sa mai domolit bine acum nu trebuie sa te speri poate mmai incolo altau se potoleste, si nu a fost bine ,daca continua asa mult timp adreseazate medicului sar putea sa aiba si alte probleme insa nu neglija situatia iti spun din propie experienta pentru ca mie nu mia spus nimeni desi medicului de fam. mam adresat iar raspunsul a fost lasal sa plinga as ca draga mea inarmeazate cu multa rabdare.

Floricica Nou Venita rodica cristina c's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    176
    Am uitat sati spun ca asta in cazul in care si plinge noaptea forte mult.

Floricica Nou Venita andronache's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    62
    fetita mea cea mare pana la 2 ani s a trezit noaptea si a mancat lapte din 4 in 4 ore asa ca nu e nici o problema am incercat inainte de culcare cu cateva ore sa i dau o masa mai consistenta ,dar degeaba ea tot se trezea acum are 3 ani si nu se mai trezeste .Denisa care are 11 luni acum se trezeste o data pe noapte acum imi este mai usor

Membru inregistrat la
    30.01.2007
    Postari in forum
    25
    dar poate o fi din cazua dintilor ca este agitat si se trezeste plangand ,pentru ca inainte se mai trezea dar nu plangea ii iesea suzi din gurita si atunci imi deadeam seama ca ii este foame dar nu plangea ca acum , este a doau oara intr-un interval de o luna sau doua care face asa sa speram ca nu ne vom chinui dar daca voi ziceti ca pana vor creste mari vor face asa ceva ,nici nu ma mai gandesc ca voi dormi vre-o data bine.... suzeta ne-a distrus , si acum mai nou vrea decat lapte cu cereale si san , nu mai vrea nici supa de morcovi nici iaurt nici mar cu biscuite ,poate o fi o etapa si la ei sa nu imi fac griji... va pup si multumesc

Floricica Nou Venita cathi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2006
    Postari in forum
    162
    Si eu am aceiasi problema cu Thomas.
    Ultima masa este in jurul orei 22.00 dupa care doarme pana pe la 02.00-02.30 mananca si se culca pana pe la 04.00.
    De la ora 04.00 se trezeste din ora in ora de foame in nici un caz ,pur si simplu e f agitat eu dau vina pe dintiisori dar suta la suta nu stiu nici eu.

Floricica Nou Venita cathi's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2006
    Postari in forum
    162
    Am uitat sa spun are 4 luni.

Floricica Nou Venita tomaisaura's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.02.2007
    Postari in forum
    11
    buna fetelor,
    si bebelu meu care are 7 luni se trezeste noaptea , de fapt s-a facut un program , cred, la 4-5 dimineata este treaz , ii dau ceai, ca am renuntat la lapte in cursul noptii, iar in 10 minute adoarme ... la ora 6 , la fel... la 7 deja incepe o noua zi cu papica.\
    Vreau sa va spun ca se trezea mai des, dar seara papa mancare solida + lapticul, pana sa introduc masa solida am avut mari probleme, eu de cand am nascut nu stiu ce este sa dormi o noapte ...::))) ... sa fie ei sanatosi ... si noi cu ei...

Floricica Novice anabutucutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2006
    Postari in forum
    598
    poate detaliati ce inseamna des, ore...
    ioana mea mananca pe la 20-21-22 ultima masa, adoarme cam la 30-60 minute dupa si se trezeste pe la 2-3, mananca lapte, adoarme imediat cand nu face caca, iar daca o apuca caca iar mai stam 1 h..., asa, apoi pe la 4.30-5-6, depinde la cat se scoala anterior, ii dau ceai sau lapte, depinde dar nu se prea mananca bine si nici nu doarme bine, na...! are 3 luni si 3 sapt acum!

Membru inregistrat la
    30.01.2007
    Postari in forum
    25
    buna , baistul meu se trezea mere noaptea dar am inceput sa ii fac program la papa.din 3 in 3 ore. si vreau sa va spun ca sunt chiar multumita.
    acum il culc pe la 21 sau 21,15 si imi doarme pana la 00,00 se treszeste papa si doarme iar pana la 03 dimineatamai papa iarasi si se mai trezeste la 06,00 dim sau poate 07,00 atunci il pun pun o ora cu mine in pat si mai doarme pana la 08,00 dim. sunt multumita sa speram ca va continua asa de acum incolo.are numai 5 luni si 2 saptamani .
    am inceput si la olita acum face si cacuta si pipi vad ca ii place ,voi cum stai? ,cred ca daca nu ii introduceam programul la fel de greu imi era.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari