Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata lauraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    am la activ deja 2 avorturi spontane,fiecare la 2 luni,mai am sansa de a avea un copil?de ce apar aceste avorturi spontane...? cand doctorul imi spune ca sunt perfect sanatoasa si n-am luat nici un medicament,nici efort n-am facut,am mancat doar legume,fructe..tot ce e sanatos.cine poate sa imi explice ce se intampla?va multumesc

Floricica Nou Venita almita's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2006
    Postari in forum
    20
    Ai facut analize mai amanuntite sa vezi cauza pierderii sarcinilor? Ma refer la Chlamydia, toxoplasma, lysteria, citomegalovirus. Oricum daca medicul nu ti-a dat nici un tratament de sustinere a sarcinii, mi se pare ciudat. La ce medic te duci? Din ce oras esti? Daca poti, sa te duci la doctorul Dan Tutunaru de la spitalul Elias din Bucuresti. Este super.

Floricica Debutanta cristinaradu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2006
    Postari in forum
    1.062
    Lauraaa, daca nu este nimic anormal cu tine atunci nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.Si eu am avut un avort spontan inainte sa il am pe Sebastian si atunci doctorii m-au avertizat si mi-au spus ca este ceva normal si multor femei li se intampla sa piarda primele sarcini. Nu te stressa din cauza asta ca probabil mai mult rau iti faci. Capul sus si gandeste-te ca asa a fost sa fie...mai bine sa se intample un avort spontan decat sa ai un copil bolnav...Va veni si timpul sa ai o sarcina pana la capat! Tin minte ca atunci cand am ramas a 2-a oara insarcinata numaram saptamanile si zilele, abia asteptam sa trec de termenul de 13 saptamani si sa fiu in siguranta. Iti doresc multa bafta si iti doresc ca urmatoarea sarcina sa mearga pana la capat! Pupici!

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    :)

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    :)

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    buna lauraaa imi pare rau pt.ce ai patit dar ai incercat sa stai la repaus cand ai ramas insarcinata .poate asa vei reusi sa duci sarcina la bun sfarsit succes si pupici.

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    va multumesc la toti pt raspunsuri ,eu sunt din Arad dar locuiesc in egypt de un an,la inceputul fiecari sarcini dr, mi-a spus ca am sarcina normala nu mi-a dat nici un fel de medicamente iar dupa 2 saptamani,l-am pierdut.la a doua sarcina am schimbat dr. aceeasi poveste...perfect normala..dupa 2 sapt,am inceput sa sangerez si urmarea o stiti.in egypt doctorii i consider mai inapoiati ca in tara.Ex:am avut ceva scurgeri care erau si ingrozitor de mirositoare si cand m-am dus aici la control...doctorul mi-a spus=>> perfect sanatoasa.parca traiesc o poveste s.f :),acum am ramas cu speranta pt ca totusi am doar 22 ani si nu se stie..pupici pt mamici:)

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    nu mai am nevoie de analize ca sunt insarcinata in 3 luni si 8 zile,m-am rugat la Dumnezeu si m-a ajutat va pup pe toate mamicile si va doresc bebici la cele care n-au si nastere usoara la cele care au

Floricica Avansata ioanag's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2007
    Postari in forum
    2.303
    Felicitari Laura! Ma bucur sincer pentru tine pentru ca stiu acum si eu ce inseamna o sarcina oprita in evolutie. Din pacate eu a trebuit sa fac acum doua saptamani intrerupere deoarece sarcina se oprise in evolutie la 9 saptamani. Am si eu o intrebare pentru voi: dupa cat timp as putea sa incerc din nou sa raman insarcinata? Doctorul mi-a spus sa asteptam 6 luni dar mie mi se pare atat de multtt. Sarcina usoara pentru toate care asteptati micii ingerasi!!!

Membru inregistrat la
    06.01.2007
    Postari in forum
    1.234
    chiar 6 luni e mult,poate dupa 3 ca atunci sigur ramai,depinde cum te simti,pana atunci incarca-te cu vitamine,mananca fructe si ai grija de odihna ta,iti doresc sa faci un bebe sanatos si imi pare rau pt sarcina ta:( succes si nu renunta

Floricica Nou Venita cristidog's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    238
    Si eu am "probleme". Dupa ce luasem Duphaston 1 luna am ramas insarcinata (nici o sarcina la activ). Am facut ceva efort pe acasa , dar cand am aflat, m-am oprit. A fost un pic tardiv, pt ca a aparut sangerarea. Am facut un tratament injectabil si dupa 4 zile totul a fost in regula. Acum iau Duphaston in continuare pt fixare sarcina. Sper sa fie totul bine cand ma duc la urmatorul control (15 sept). Cred ca am in jur de 5-6 saptamani acum.
    Cristina

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari