Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancuta_t2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2005
    Postari in forum
    7
    Eu am avut un avort spontan anul trecut la aproape 5 luni. Cauzele: fiecare doctor consultat (am fost la 4) au avut altceva de spus, de la sarcina neviabila respinsa de organism pana la col incompetent. Dupa aalte 5 luni am ramas insarcinata, am facut o operatie de cerclaj si in ianuarie trebuie sa nasc. Inca urmez tratament (progesteron cu no-spa) dar nu am avut nici un fel de problema cu sarcina aceasta. Sper sa fie la fel de bine pana la capat. Eu cred ca ar trebui sa asculti parerile mai multor medici si nu am nici o indoiala ca totul va fi bine pentru tine.

Floricica Nou Venita moldlavi1's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2005
    Postari in forum
    2
    si eu am trecut prin asta. Am pierdut o sarcina la aproape 4 luni, si doctorii la care am fost atunci nu au dat un raspuns clar de ce s-a intamplat. acum am ramas din nou insarcinata, si e mai bine. si ducandu-ma la alt doctor, am aflat de ce am pierdut-o pe prima. Din cauza Utrogestanului, pe care l-am luat cu intreruperi. Incepusem sa-l iau din cauza unor sangerari aparute din senin. Dr. mi-a zis sa-l iau cat timp am sangerari. Dupa 2 zile s-au oprit, asa ca l-am intrerupt. Dupa alte 2 zile au reaparut, asa ca am reinceput sa iau.Acum am aflat ca dacea nu e luat continuu timp mai mult, 1,2 luni, provoaca avort. Deci, am aflat raspunsul. Acum ma simt bine, am stare generala buna si cred ca va fi bine pana la capt, ceea ce-ti doresc si tie. Lavinia

Floricica Nou Venita marisel's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2005
    Postari in forum
    6
    Imi pare rau pentru cele care trec prin asa ceva.Cred ca oricine ar suferi daca ar pierde sarcina prin avort spontan. Eu zic ca e foarte important sa consultam medicul la orice schimbare care ar aparea in timpul sarcinii.In legatura cu faptul ca medicii au pareri diferite, sa nu-i intelegeti gresit fiindca ma gandesc ca fiecare medic vrea binele pacientului, nu-i asa fiindca altfel nu ne-am duce la medic.Va doresc multa sanatate, sarcini usoare si sa ne fereasca Bunul Dumnezeu de rau!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari