Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata oare's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.07.2006
    Postari in forum
    1.224
    Cand va faceti o polita de asigurare…ganditi-va de 10ori cu cine o incheiati.

Cand am optat pentru AVIVA, toate lucrurile pareau roz si frumoase numai ca…a venit momentul in care am decis ca polita ar trebui schimbata si am decis rascumpararea ei. I-am contactat pe cei de la asigurari ; au spus ca e nevoie de o cerere – am dus cererea; au spus ca e nevoie sa ne deschidem un cont in lei – am deschis un cont in lei; apoi au spus ca e nevoie de un cont in dolari- am deschis cont in dolari; acum, dupa mai bine de o luna, spun ca banii au fost virati intr-un alt cont si ca tot eu trebuie sa platesc comision pentru transferul banilor in contul meu. Nu stiu care e logica. Intre timp, agentul lor a binevoit sa ne vorbeasca foarte urat – convorbire inregistrata si pe care o putem pune la dispozitia oricui e curios- unde s-o fi dus domnisoara aceea draguta care incerca sa ne convinga sa incheiem asigurarea?

Voi mai incheia asigurarea? In mod sigur da! DAR NU LA AVIVA!

Floricica Debutanta iota cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646
    :)

Floricica Debutanta georgiana mihai's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2007
    Postari in forum
    628
    eu am asigurare la ING si sunt f multumita de ei! de AVIVA AM AUZIT SI EU NUMAI LUCRURI URATE!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    si eu am avut asigurare la Aviva si mi-am furat-o rau asta se intampla acum 4 ani

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    nici nu vreau sa mai aud de AVIVA

Floricica Nou Venita senator's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2006
    Postari in forum
    12
    Comision de 40% la asigurări de viață? La ce companie este astfel de comision?

Floricica Nou Venita sarafoton's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2007
    Postari in forum
    1
    Buna!
    Ma numesc Sara.
    Vreau sa va spun ca stiu si eu cum fumctioneaza asigurarile de viata si programele de investitii, lucrez in domeniu si voi lucra - nu pentru "comisionul de 40%" - ceea ce nu este adevarat. Comisioanele variaza in functie de tip si durata . Observ ca sunteti foarte suparate pe AVIVA iar ING este "parfum".
    Faptul ca un consilier s-a purtat urat nu inseamna ca acea companie este un "gunoi". In toate domeniile de activitate sunt uscaturi, oameni care ar face orice pentru atingerea scopului.
    Acum ceva timp am incheiat o polita la ING.
    Va vine sa credeti ca sunt nemultumita? Voi renunta la ea.
    Si asta pentru ca acum cunosc domeniul asigurarilor de viata.
    Lucrand in domeniu, in munca mea de zi cu zi, cele mai multe refuzuri au venit de la persoana "satule si agasate" de agentii ING.
    Eu voi continua sa lucrez in domeniu, de la inceput mi-am propus sa fiu un bun Consilier financiar, pe care as fi dorit sa il am si eu.

Floricica Senior kryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2006
    Postari in forum
    4.617
    Si noi tot la ING si suntem la fel de multumiti.

Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646

Membru inregistrat la
    28.03.2006
    Postari in forum
    646

Floricica Cu Vechime xandrutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2006
    Postari in forum
    5.009
    Eu am incheiat o asigurare de viata, cu optiune pentru pensie privata la GRAWE.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari