Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Vroiam sa va intreb..ati facut sacrificii in viata?

mari mici ?

Floricica Avansata alemi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.09.2006
    Postari in forum
    1.251
    cred ca fiecare face sacrificii ca sa obtina ceva mai ales ca in ziua de azi e asa cum e,cred ca depinde de fiecare cum le considera,eu spre exemplu eram in anul 4 de facultate si a trebuit sa ma angajez de noapte ca sa pot merge ziua la facultate,desi inainte lucrasem de zi.
    si pot spune acum ca nu a fost un sacrificiu asa mare dar atunci era.

Floricica Senior getutica's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Un om care nu face sacrificii in viata se cheama ca traieste in puf, mai pe scurt DEGEABA TRAIESTE! E bine sa si iei, dar sa si dai! Sa traiesti pentru tine, dar si pentru cei din jur! Si cum viata noastra nu e presarata doar cu roze, de cele mai multe ori e bine sa impletim sacrificiile cu bucuriile pentru a ne bucura de gustul inconfundabil: DULCE-ACRISOR.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    buna! am vrut sa revin..
    sper sa nu se mai iste controverse,,sperrrrr!

Fiecare a facut si va face sacrificii in viata..poate acum ni se pare greu..peste ani o sa spunem de ce am considerat acel sacrificiu asa de mare?

sper sa va placa acest subiect..eu m-am gandit sa spunem ce sacrificii am facut..Nu sa ne laudam! doamne fereste! poate pt noi este un sacrificiu pt altul este ceva usor si noraml.
    Viata fara sacricfii nu se poate asta este clar!
    Eu nu voi scrie nimic.....sa nu se creada ca ma laud..sau ceva..doamne fereste!
    va urez o viata cu cat mai putine sacrificii...cat se poate!

Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Afrodita, chiar daca nu vrei, e bine sa exemplifici si sa ne dai exemplu!
    Eu cel putin nu stiu de unde sa incep si unde sa termin. Cum spuneai si tu, unora li se pare un lucru normal, iar altora un sacrificiu.

Floricica Nou Venita ann-louise's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.10.2006
    Postari in forum
    122
    MA BUCUR CA AI DESCHIS ACEST SUBIECT.
    SINGURUL SACRIFICIU PE CARE IL REGRET ESTE CA AM RENUNTAT SA-MI MAI ALAPTEZ COPILUL LA 5 LUNI(CU TOATE AVEAM LAPTE DIN PLIN) CA SA MA INTORC LA MUNCA. IMI PARE RAU SI ACUM DAR NU AM AVUT DE ALES. SIMT CA MI-AM SACRIFICAT COPILUL.

ANN-LOUISE

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    eu le numesc sacrificii minore!a te sacrifica pe deplin este atunci cand dai ceva din tine sa salvezi pe cineva...poate chiar si viata uneori!
    ca am facut sacrificii pt noi,pt binele nostru asta e altceva...si normal ca am facut renuntand la multe pt a avea casuta noastra,in primul rand!

Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Ai atins punctul sensibil Nico! Sacrificiu de sine e intr-adevar atunci cand renunti la multe sau chiar la tot pentru cineva care crezi ca merita jertfa ta.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Da pot sa zic ca am facut un sacrificiu daca pot sa-l numesc as daca nu va rog sa ma corectati.Aveam 15 ani cand l-am cunoscut pe Marian care acum este sotul meu.Eu sunt singura la parintii iar ei s-au straduit pt. mine sa nu duc lipsa de nimic sa urmez o facultate visau altceva pt. mine mai ales ca provin dintr-o familie pot spune buna.Intr-o vacanta am mers la bunicii acolo l-am cunoscut iar cand aveam 17 ani am fugit cu el nu mai m-am dus acasa tb. sa incep clasa a-12-a.Nu mai mi-a pasat de mama si de tata nu vroiam sa mai merg la scoala sa-mi termin liceul nu imi mai trebuia absolut nimeni si nimic vroiam sa stau cu el la tara chiar daca acolo nu aveam confortul oferit de parintii mei(pot spune ca nu sunt bogati traiau decent daca pot spune si asa) dar mie nu imi pasa daca aveam ce manca sau nu, sau cu ce ma imbraca eu il iubeam si nu vroiam sa ma despart de el pt. nimic in lume.dar pana la urma totul s-a rezolvat si am terminat si liceul am studiat si acum lucrez si ne-am mutat in BUC.Dar sa stiti ca am trecut prin multe atunc(s-a lasat cu de toate....

Membru inregistrat la
    08.10.2006
    Postari in forum
    2.571
    Vava, in cazul tau se cheama sacrificiu din dragoste. Sunt multe sacrificii pe care trebuie sa le faci atunci cand iubesti!

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    Asa este am facut acest sacrificiu din dragoste pt. sotul meu pe care nu vroiam sa-l pierd a fost primul baiat pe care l-am cunoscut si nu vroiam sa mi-l fure nimeni.Asta e dragostea ce sa-i faci.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari