Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita davidel's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    Buna tuturor ma numesc DAVID-ALIN sunt un baietel de aproape 5 luni si sunt tare dragutel. De cateva seri sunt foarte agitat noaptea ,ma descopar ,in somn si ma foiesc intr-una. Mai rau e ca de 2 zile nu mai am nici pofta de mancare si in noaptea care a trecut m-am trzit de cateva ori plangand.Mami si tati meu au descoperit ca-mi iese primul mu dintisor si de aceea sunt eu asa marait. Va rog sa-mi spuneti ce sa-mi dea mami si tati sa nu ma mai doara.Va multumim si va pupam.

Floricica Nou Venita marina10's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2007
    Postari in forum
    53
    Buna!
    Eu i-am cumparat fetitei mele Calgel ( gel gingival).

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    eu una nu i-am dat nimic Dariei,si a rezistat ft bine
    i-am luat jucarii pt rontait care se pun in frigider dar nu le-a rontait ,se joaca si acum cu ele

Floricica Avansata lumia.'s Avatar
    Membru inregistrat la
    16.09.2006
    Postari in forum
    1.458
    noua ne-a aparut primul dintisor la 8 luni jumate

Floricica Nou Venita atma's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Lumi e normal ca nu i-a trebuit nimic din moment ce a avut sanul.Asa a fost si la Arya si deja are 7 dintisori si nu i-am dat nimic.Se zice ca la copiii alaptati le ies dintii mai usor.

Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Pt David as recomanda DENTINOX,am inteles ca este cel mai bun(este nemtesc).De la aceeasi firma Arya foloseste pasta si periuta de dinti si are un zambet ca in filme

Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    A PRIMUL DINTE I-A APARUT LA 6 LUNI

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Poti face un preparat la farmacie pe baza de anestezina.E si ieftin si eficient.

Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    Va multumesc pt. toate sfaturile sa stiti ca prind tare bine .Azi am fost cu mami meu la doctor pt. ca aseara am fost tare nelinistit si m-am trzit de cateva ori plingand
    .Tanti doctor ne-a spus ca avem putin rosu in gat si ne-a dat sa luam amoxicilina 3 ori 4 ml pe zi si panadol si mami meu mi-a luat si dentinox -gel desi tanti doctor a spus ca nu are rost.Nu prea ii place mami mele de antibiotic dar asta e ,om vedea ,problemae ca nu mai papam decat foarte putin si rar si lui mami nu-i convine Ce-i de facut ? Cat va tine ?

Membru inregistrat la
    13.04.2007
    Postari in forum
    122
    A SI AS MAI AVEA CEVA DE INTREBAT VOI CE MAI PAPATI BEBEI INAFARA DE LAPTIC (EU PAP MILUMIL 2)SI MAMI MEU IMI FACE MAR RAS CU SUC DE MORCOVI.

Membru inregistrat la
    04.03.2007
    Postari in forum
    177
    Sa nu il dai cu dentinox sau cu altceva asemanator daca nu esti sigura ca este agitat de la dinti pt ca am inteles ca dupa aceea nu mai are efect(se obisnuieste organismul).

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari