Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita murcicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2007
    Postari in forum
    101
    Voi le-ati facut bebelusilor ceva teste, analize? Cand erati insarcinate ati facut analiza lichidului amniotic? Dar dupa ce i-ati nascut, le-ati facut analize sa vedeti daca sunt perfect sanatosi din toate punctele de vedere?

Floricica Nou Venita murcicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2007
    Postari in forum
    101
    Ma refer fizic si psihic. Am cunoscut cazuri care au mostenit boli genetice si vreau sa stiu daca se pot face si astfel de teste.

Floricica Avansata gazica's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.07.2007
    Postari in forum
    2.384
    Stiu ca dupa 1 anisor se fac. Vorbeste cu pediatrul si vezi ce spune.

Floricica Nou Venita alinutzadavid's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.07.2007
    Postari in forum
    14
    mie mi-a spus pediatra k dk copilul este vioi, nu are nici o problema vizibila, manank bine, nu se fac analize pana la 1 an, dar.... intreaba medicul bebelului tau

mischa2000
    Guest
    Mai ales la fetite, in primele luni se face ecografia la sold pentru a detecta o posibila displazie.
    Noi am facut si un control neuro, inclusiv ecografie prin fontanela pentru ca am avut o nastere traumatizanta.

Floricica Senior georgilivia's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.09.2006
    Postari in forum
    2.985
    Eu in timpul sarcinii nu am facut decit testele obisnuite pentru mama, imediat dupa aflarea sarcinii si la 7 luni. De anemie si infectie urinara.

Si lui Jonathan i-am facut o hemograma la 1 an, si mai vreau sa ii fac una acuma sa vad daca nu e anemic.
    Atat.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    pana intr-un an se fac analize numai daca este nevoie si asta ti-o poate spune un dr.daca este bine bebele nu este nevoie sa-l chinui.

Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Eu am un baietel de 3 luni si nu prea mananca.Am fost cu el la medic si l-a consultat si clinic nu are nimic asa ca i-a facut niste analize:scaun,urina si sange....deci daca este nevoie se face la orice varsta...mai bine sa nu aveti nevoie
    pupici de la Rares

Floricica Avansata deliutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.09.2007
    Postari in forum
    1.599
    eu am facut amniocenteza si a fost ok. am aflat ca bebe e sanatos, iar dupa ce s-a nascut , pe la vreo 4 luni i-am facut niste analize de singe si un exudat faringian + ecografie la stomacel si asta deoarece nu prea voia papa , adica minca aprox. 500 ml lapte pe zi, in conditiile in care nu incepuseram diversificarea
    analizele au iesit ok si dr. a zis ca atita papa el

Floricica Nou Venita diana duicu's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.04.2007
    Postari in forum
    137
    Eu am facut vreo 20 de tipuri de anliza cit am fost insarcinata si toate au fost ok. La Vladi insa a fost altceva. La 9 zile a facut o bronsiolita foarte puternica si i-au facut atunci multe analize. Acum vad ca e ok si doctorita spune ca arata foarte bine. Si eu il vad la fel, mai putin cu tusea aceea care ma supara dimineata. Dar mergem astzi sa facem un exsudat faringian. Oare e prea mic pentru asa ceva?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari