Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice avdoral's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    am simtit nevoia sa deschid acest topic pt. ca ma confrunt de mult cu aceasta problema si nu-i gasesc rezolvare.le invit pe fetele care trec sau au trecut prin asa ceva sa-si spuna parerea aici

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    buna
    tu nu ai deloc menstruatie?
    ai fost la control? ce ti-a zis?

Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    am ramas fara ciclu dupa ce am pierdut a 2 a sarcina si ulterior am facut chisturi.am luat diane 35 5 luni si de cand am terminat tratamentul,nimic.mi-a venit prima data la 11 zile dupa ultima menstruatie si de atunci nimic doar cu duphaston

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    sper sa reusesti sa ai ceea ce-ti doresti
    multa sanatate

Floricica Avansata crica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    2.317
    Avdoral..ai deschis un subiect f. interesant..eu nu pot sa iti dau niciun sfat deoarece doar o singura data am trecut printr-o faza de asta(imi intarziase 10 sau 12 zile..nu mai stiu..am fost la dr. sarcina nu era...ci o dereglare hormonala,mi-a dat ultrogestan..si mi-a venit la 3 ore dupa ce am luat pastila..)
    Eu pot doar sa fiu alaturi de tine,tu pe langa noi mai ai si aceasta problema pe cap..iti doresc sa gasesti unele raspunsuri aici..eu sunt alaturi de tine..ai sa reusesti sa fie asa cum vrei..pupici..pa

Floricica Nou Venita piersicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    73
    si eu ma confrut cu probl. asta de cateva ori pe an si dr. mi-a zis ca in lunile respective nu am ovulat deloc. deci fara ovulatie, nu exista CM. eu am luat pastile hormonale de stimulare a ovulatiei, cu succes (ovulatia s-a produs), dar fara obtinerea sarcinii. acum incerc cu naturiste, sper sa am asa un

Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    da,deci rezulta ca nu am ovulatie dar de ce?am facut si stimulare dar a venit ciclu deci fara sarcina.se spune ca prolactina inhiba ovulatia am facut analiza si a iesit buna si am mai inteles ca hipotiroidia la fel.analiza asta nu am facut-o inca dar sper sa o fac pt. ca nu se poate asa din senin sa raman fara c.m.

Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    ceau,hai dincolo sa vorbim

Floricica Nou Venita piersicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2007
    Postari in forum
    73
    avdoral, ai facut analize hormonale? eu am avut estradiolul micut si el e responsabil cu dezvoltarea foliculara. ce pot sa spun este ca mie trat. naturist imi face bine, CM a venit dupa 31 de zile in prima luna si acum in a 2-a luna sper sa vina si bebe. eu mai am in vedere si homeopatia in caz ca naturistele nu au efectul dorit. eu sper sa vina , il iubesc enorm inca de acum!!!

Floricica Veterana cojocariuf's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    16.061
    piersicuta, poti te rog sa ne spui si noua ce tratamente naturiste faci? si eu cred foarte mult in homeopatie. multumim mult si sa-ti ajute Dumnezeu sa vina bebe cat mai repede! pup

Membru inregistrat la
    01.10.2007
    Postari in forum
    464
    da de acord cu cojocariuf spune-ne si noua.analize am facut:fsh bun,prolactina buna,progestoronul practic inexistent

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari