Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta irina-manuela's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    Dragele mele, apelez la voi pt ca numai stiu ce sa fac.De cateva zile am o durere groaznica de masea!Am fost la dr dar nimic,mia recomandat doar algocalmin.DAR NU TRECE.Apelez la voi poate stiti voi vreun leac babesc si pt mine!!!! Astept rasp de la voi.

Floricica Nou Venita bunescumadalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    214
    LA MINE DUREREA CEDEAZA DOAR CU NUROFEN.

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    PAI CRED CA AM UITAT SA SPECIFIC SUNT INSARCINATA IN 27 DE SAPT.AM INTELES CA NU PREA AM VOIE MEDICAMENTE DE ACEEA AM APELAT LA VOI PT CA POATE CUNOASTETI CEVA LEACURI .
    ORICUM MADA EU ITI MULTUMESC PT RASP DAR.... IMI E FRICA SA INCERC CU MEDICAMENTE,POATE I-AS FACE RAU LA BEBE....

Floricica Debutanta  Mami simona's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2006
    Postari in forum
    745
    categoric sa nu iei medicamente fara sfatul medicului. si eu am avut dureri cumplite de masea pe la luna a sasea de sarcina. incerca sa pui in ureche un catel de usturoi cald, intr-o compresa. la mine uneori dadea rezultate

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    manuela de ce nu te duci la dentist?
    si eu am fost si mi-am facut lucrari fara nici o problema din luna a 5
    dupa 3 luni poti merge dar depinde ce problema ai ca nu ti se fac extractii ca nu ai voie anestezie
    du-te la dentist nu mai sta sa nu se agraveze ca poti sa ai probleme mari

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    multumesc pt sfat ramona.am fost la dentist de vreo 4 ori dar nu mi-a facut nimic,adica prima data cand am fost mi-a curatat locul si calmant pt durere mi-a dat algocalmin.dar nu imi trece sub nicioforma.am fost la farmacie si am primit ampicilina sa iau la opt ore dar tot degeaba.
    ce sa mai fac?

Floricica Novice pintilie gabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.02.2007
    Postari in forum
    477
    si eu am avut problemedar am indurat si stiu ca-i foarte dureros dar asta e...dr.mea de stomatologie mi-a zis ca pot face unele lucrari dar nu am vrut sa risc...eu iti pot da un mic sfat:FERESTETE DE CURENT

Floricica Nou Venita andutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2006
    Postari in forum
    42
    Incearca sa pui vata cu spirt in urechea respectiva...Uneori are efect.

Membru inregistrat la
    23.02.2007
    Postari in forum
    635
    VA MULTUMESC PT SFATURI

ro
    ro este offline.
    Floricica Nou Venita ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2006
    Postari in forum
    99
    BUNA,PI STIU CA CHIR CU O ZI INAINTE SA NASC M-AM DUS LA DENTIST SI STIU CA IMI SCOSESE NERVUL.PANA MI-A PUS PLOMBA,MACAR AM NASCUT FARA ALTE DURERI FATA DE CELE DE NASTERE.MI SE PARE MULT SA STAI SA INDURI ALTE 3 LUNI DUREREA.
    DAR CA S-O MAI DREGI,FARAMITEAZA CU DINTII O CUISOARA SI BAG-O IN MASEAUA CU PROBLEME.CEL PUTIN,LA MINE A AVUT EFECT DE FIECRE DATA,SI DURERILE DE MASELE NU SUNT O NECUNOSCUTA PT MINE.
    ORICUM,MAI BINA CAUTA UN DENTIST BUN,CA NICI IN PERIOADA ALAPTARII NU TE POTI "RASFATA" CU MAI MULTE MEDICAMENTE.

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    cat am fost gravida mi-am plombat 3 masele si mi-a scos si maseaua de minte k se sparsese si aveam dureri cumplite...si sa mai zic k mai imi crestea si o alta masea de minte...ca nu era de ajuns.. asta s-a intamplat intre 3 si 6 luni si 3 saptamani.deci 3 luni am umblat la dentist..si multumesc k am avut o dr.stomatolog ff buna.daca nu era ea nu stiu ce faceam ,a avut rabdare cu mine...deci poti sa te duci la dentist lunistita chiar sa ti-o scoata daca nu o mai suporti de loc.mie mi-a scos-o la 6 luni jum...am fost si la lat dr si nu a vrut sa se bage.acu depinde de doctor.daca esti din Buc,ti-o recomand...lucreaza foarte finut

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari