Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita denisa negru's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2007
    Postari in forum
    1
    Bebelusa mea are doar 16 zile, si nu stiu ce sa fac cu privire la scosul pe afara!

ma poate ajuta cineva cu un sfat??va multumesc

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    buna denisa si sa ti traiasca fetita! stii ca la inceput bbeii se scot azi 5 min, maine 10 si tot asa! eu zic ca e inca micuta, eu nu l am scos pana pe la 3-4 sapt....dar, daca vrei , poti sa o scoti intai 2 -3 min in balcon, maine 5...si tot asa, si apoi poti sa o scoti si afara....
    eu nici acum cand e ger mare sau vant nu l scot si al meu e marisor!

Floricica Nou Venita sidoniagag's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2007
    Postari in forum
    18
    buna denisa, acelasi sfat ti-l dau si eu, nu am scos fetitza pana la 4 saptamani...si mai ales acum cand e aerul foarte tare pt bebelusi...scosul putin la geam sau lasat geamul deschis pt aer apoi adus copilul in camera zic ca e suficient...fetitza mea are 2 luni si 21 zile..si nu o scot foarte des...

Floricica Nou Venita valicirstea's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    8
    poti sa o scoti afara dupa 10 zile,asa ca iesiti fara probleme,numai ca ai grija cum o imbraci.este destul de firg.
    va pupam

Floricica Debutanta selena_'s Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2007
    Postari in forum
    1.140
    eu mi-am scos bebelusul afara dupa 2 saptamani dar era vara ,,e bine sa -l scoti pe balcon cate 10 minute ,,sau chiar afara dar sa nu l tii mult ,,in fiecare zi cate putin ...eu zic sa incepi totusi ,,e bine si pentru tine sa iei un pic de aer ...mie mi-au facut foarte bine plimbarile prin parc ...

Floricica Senior kata_kata_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.10.2007
    Postari in forum
    2.675
    Sunt de acord cu tine Selena!Si l-am scos pe cosmin afara de la 1 saptamana (vara)dar totusi parerea mea este sa il scoti in zilele frumoase afara chiar mai mult de 10 min.Eu l-am scos afara prin curte ca stau la casa si cand ploua sub umbrela .

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Eu il scot zilnic pe Seby afara,chiar daca este mai frig,il imbrac bine.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Asa stiu si eu ca trebuie bebe scos zilnic dar sa nu fie vant,ceata sau umezeala multa.Angela,tu cum il imbraci acum afara?

Floricica Cu Vechime dorian's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.08.2007
    Postari in forum
    5.910
    Cristina,eu am o salopeta groasa,cu gluga are si captusea il bag in ea,e ca un sac de dormit,si asa il scot la plimbare,ii pun si fular la gurita,manusi,si il plimb chiar daca e frig macar un sfert de ora.
    Pupici dulci.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Angela,iti multumesc pentru raspuns!Si eu am salopete din fas in care il bag iar pe dedesubt body,pulover, o pereche de pantaloni peste strampi si sosete.

Floricica Veterana cinderella's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.10.2007
    Postari in forum
    12.018
    bun gasit, dragelor!
    mie dr-ul pediatru mi-a zis ca bebeii se scot zilnic la aer in scopul de a-i cali, se scot o ora dimineata si o ora seara, cu conditia sa fie temperaturi peste zero grade , fularul se pune doar la gat, nu la gura si nas...noi inainte o scoteam mai rar, in functie de vreme..si daca era racita, sotul zicea ca am racit-o afara..dr-ul pediatru a zis ca e mai rau cand sta in casa, la primul curent de aer face pneumonie... de cand o scot constant, mananca mai bine si doarme toata noaptea fara intrerupere, ceea ce ma bucura si pe mine ca lucrez si am nevoie sa ma odihnesc..bine, dar Bya mea e marisoara, are apr 10 luni si de-aia o tin asa mult la aer...pt bebei mai mici, e bine de scos macar cate o jum de ora in doua reprize...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari