Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita eliadib's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2006
    Postari in forum
    7
    Ajutor! Va rog sa-mi spuneti si mie ce sa fac sa nu se imbolnaveasca bb? Sotul meu e gripat rau de tot si l-am pus in carantina dar se pare ca eu tot m-am molipsit de la el. Am luat rapid Nurofen(pastile) si Coldrex si aspirina iar , preventiv, i-am dat fetitei noastre 2,5 ml. de Nurofen pt copii. Mentionez ca nu mai alaptez si bebiluca are 6 luni!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu stiu de la doctora mea: daca este virus cu siguranta se poate lua..daca este raceala nu este nici o problema
    eu zic sa evitati sa intrati in contact direct cu fetita...
    acum eu va urez multa sanatate si bebelina sa nu i-a 'gripa de la voi!

Floricica Avansata chry1's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2007
    Postari in forum
    2.186
    Ca si Afrodita iti spun ca dak e doar o raceala,pe langa medicamente am baut foarte mult ceai cald cu muulta lamaie si miere,si ca medicament doar coldrex de 3 ori pe zi.Vezi ca sunt 2 feluri de Coldrex.Cel care este mai tare parca se numeste Coldrex max grip.Intreaba la farmacie.
    Iar daca stai langa fetita,pune-ti o masca din aceea de care poarta doctorii.

Floricica Nou Venita eliadib's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.09.2006
    Postari in forum
    7
    Ideea este ca sotul nu a stat pe langa fata dar eu am stat pe langa el... si pana sa imi dau seama ca am racit si eu(infestat de la sot)... m-am jucat normal cu ea si nu am pus masca dintr-aia la gura... e posibil sa fi luat oare si Bianca? Deocamdata nu da nici un semn si sotul e racit de miercuri.

Floricica Avansata chry1's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.08.2007
    Postari in forum
    2.186
    Si la noi,odata eu am fost racita,si am folosit masca doar o zi,mai mult nu,aveam impresia ca nu pot sa respir.Si crede-ma ca asa este.
    Depinde cata imunitate are Bianca.

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Draga mea, depinde foarte mult de copila.
    Eu am fost de doua ori gripata rau de cand il am pe bebe. O data cand avea 6 luni si a doua oara, chiar acum. Tot asa am luat-o de la sot. Dar Vladutz nu a luat-o de la noi atunci si vad ca nici acum, deocamdata. Dar, eu il alaptez pe langa papica.
    Am incercat sa nu-l pupacesc chiar asa toata ziua si sa-l feresc cat de cat, dar iti dai seama, ca doar eu stau cu el toata ziua, deci daca se ia, asta este, n-am ce face...
    Pupici si sanatate!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si eu sunt de aceeasi parere..depinde de imunitatea copilului..eu zic sa incerci sa o feresti cat poti
    doamna ajuta sa treaca repede la tine sa fie ok bebelina!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari