Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita popa anna's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2005
    Postari in forum
    10
    Vreau sa stiu daca e normal ca sugarul sa refuze laptele in timpul menstruatiei mamei.Se intampla ceva care sa-i schimbe gustul sau consistenta?

gabi@mateias
    Guest
    Eu cunosc o mamica ce a renuntat la alaptat tocmai din cauza aceasta: copilul plangea rau si a tinut-o asa primele 2 luni de viata, mamei ii venise menstra dupa 3 saptamani de la nastere si banuia ca-si schimbase gustul laptele. Un timp a alaptat mixt, dar apoi a trecut pe lapte praf.

Dar de obicei menstruatia revine dupa ce intarci copilul; o prietena de-a mea a fost "fericita" asa un an de zile; super, nu?

Floricica Nou Venita raluca dumitru's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    18
    Eu am alăptat 1 an și jumătate, mensturația mi-a apărut la 9 luni după naștere și nu am observat nici o problemă în privința cantității și calității laptelui, bebelușul meu a fost super-mulțumit. Cred că depinde de fiecare organism în parte.

Floricica Nou Venita andrushca's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.03.2006
    Postari in forum
    35
    ce metode de contraceptie pot folosi in timpul alaptari,in afara de prezervativ?

Floricica Nou Venita flory's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2005
    Postari in forum
    115
    Poti folosi steriletul, sau orice anticonceptionale, dar toate cu recomandarea medicului ginecolog; cel mai sigur e sa mergi sa intrebi medicul...

ro
    ro este offline.
    Floricica Nou Venita ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2006
    Postari in forum
    99
    steriletul dar trebuie sa iti revina menstruatia.ar mai fi niste anticonceptionale dar nu stiu sa iti dau detalii

Floricica Nou Venita simona_mironescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    44
    Mie mi-a recomandat medicul ginecolog, in timpul alaptarii EXLUTON

Floricica Nou Venita cesa's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2005
    Postari in forum
    115
    S-a mai discutat
    aici despre exluton, si eu stiu ca sunt cele mai indicate in perioada alaptarii.

Floricica Nou Venita alyssyadav's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2006
    Postari in forum
    54
    si eu am alaptat si bebe nu a avut nici o problema in timpul menstruatiei

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Eu alaptez si acum (Diana a implinit 14 luni).Menstra mi-a revenit la 4 luni de la nastere si nu am intrerupt alaptatul.N-am observat nici-o schimbare.

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Si mie mi-a venit menstruatia de cateva zile...si alaptez dar nu am observat nici o modificare in comportamentul lui Vladut; papa la fel ca si inainte, cu aceeasi pofta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari