Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxi si bubulica's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Sunt de-a dreptul disperata.Bianca mea a facut vaccinul de 6 luni miercuri si de atunci tipa nu mai doarme bine nici in timpul zilei , iar seara se lasa cu plimbari cu carutul sau in brate pe la 12-1 noaptea.Noaptea se trezeste tipand si nu se linisteste deloc pana cand ii dau biberonul cu lapte.In rest mananca normal , insa este extrem de agitata tipa si se rasuceste pe toate partile si cu toate ca oboseste tipa si se agita si mai tare.Oare e o reactie de la vaccin?Pupam bebeii si mamicile.

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    dar febra face?
    la locul vaccinului te-ai uitat ?este rosu ?o doare daca o apesi ca daca nu inseamna ca nu este de la vaccin .incearca sa-i dai nurofen seara inainte de culc si vezi cum este ,poate ii cresc dintisorii!pupici !

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Locul vaccinului nu este rosu si nici nu o doare.Febra nu are. Ma gandesc si eu ca are starea asta de la dinti, insa doctora s-a uitat sa vada daca sunt semne ca i-ar da dintsorii si a zis ca mai asteptam.In schimb ea sta cu manutele in gurita si isi roade buzele, lucru pe care nu l-a mai facut inainte.Azi vad ca a fost mai linistita.Poate o doare si buritca, preventiv i-am dat debridat si sab simplex.Mersi de raspuns.Pupici.

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    se poate ca vaccinul sa-i fi dat starea de agitatie.depinde de organism cum reactioneaza.la vaccin dr. m-a prevenit ca poate sa fie agitat cateva zile.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    draga Roxi.....reactiile de care vorbesti tu sunt destul de brutale....medicul Biancai ce zice?.....la Luca al meu intottdeauna ii trebuia 2 saptamani sa-si revina dupa vaccin....nu avea reactii asa cum le-ai descris tu....dar era agitat si nu prea dormea bine ....cu papa nu stiu ptr. ca pana la 6 luni a papat doar LM pe care nu-l refuza...si de atunci nu l-am mai vaccinat....oricum dupa vaccinul de la 6 luni a tras o febra de 40 de am ajuns cu el la urgentze....oricum trebuie consultat un medic pediatru...sunt atatea reactii adverse la vaccinurile incat descoperite din timp sunt mai usor de tratat

Floricica Nou Venita sabmarc's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2007
    Postari in forum
    108
    este posibil sa fie de la vaccin dar totusi dureaza cam de mult. si noi am patit asa la vaccinul de 2 luni a fost foarte agitat, tresarea si ofta dar asta s-a intamplat doar in noaptea cu vaccinul, dupa care lucrurile au revenit la normal. la celelalte 2 vacinuri n-am avut probleme... explicatia mi-a dat-o chiar dr: vaccinul de la 2 luni i l-a facut o asistenta care nu lucreaza cu copii... asta e... ce sa mai zic

Floricica Debutanta gabyy's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2007
    Postari in forum
    902
    nu cred k de la vaccin sa tipe si sa planga asa cum descrii, Niko dupa vaccin a fost cumintica , numai k o saptamana am adormit-o in brate, nici la dintisoti n-a avut probleme mari cu somnul sau durerea, vezi sa nu o doara altceva

Niko a mea a reactionat intr-o zi asa k bb tau cand a dormit cateva ore bune pe o parte si ii amortise o manuta, s-a trezit urland de durere si plangea cu sughituri si s-a linistit cand i-a trecut amorteala

Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Mersi ptr raspunsuri fetelor.Eu cred ca de la vaccin a avut acea stare de agitatie.I-a trecut in 5-6 zile.probabil ca si din cauza caldurii a fost foarte agitata.sanatate multa si copii linistiti.

Floricica Nou Venita bunescumadalina's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    214
    Maine facem si noi vaccinul de 2 ani si jumatate.L-am amanat putin pentru ca am optat ptr cel cumparat.De frica reactiilor.Sper sa trecem cu bine.

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    madalina,sper sa treceti cat mai usor peste reactiile vaccinului.si noi joi il facem pe cel de 4 luni si ne e putin teama dar ne rugam sa fie bine.

Floricica Avansata giani's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2007
    Postari in forum
    1.958
    fetelor va urez bafta la vaccin si sa fie bb cat m-ai linistiti si fara reactii adverse!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari