Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita delixa's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    Dragi mamici si tatici, nu stiu daca sunt singura cu urmatoarea problema: bebelusa mea are aproape 11 luni, este vioaie, curioasa, desteapta si frumoasa foc (toti parintii spun asta, nu?). Problema este ca nu poate sta o sec. locului, toto timpul trebuie sa faca ceva, iar in timpul mesei manutele nu stau nici pe lingurita, nici pe masa, le misca continuu, astfel incat toata mancarea zboara in capul meu, al ei sau te miri unde. Am incercat sa stam de vorba, sa-i povestesc tot felul, nimic nu merge. Ce sa fac?

Floricica Nou Venita adamarilena's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2005
    Postari in forum
    5
    Nu prea ai ce face. Si a mea e cam la fel, poate ceva mai linistita, dar alerg dupa ea prin toata casa pana mananca. Cel mai bine este cand la televizor sunt reclame. Atunci sta cuminte, cu ochii la televizor si mananca tot. Dar nu e tot timpul publicitate...

Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    Eu deocamdata nu am pe cine alerga, pt.ca exploreaza lumea din pozitie fixa, in picioare. Cand vine ora mesei, o fixez in scaunelul de bebe, si incerc sa-i prezint cat mai atragator mancarea. Nu vreau sa apelez la tv, cred ca e o solutie in extremis. O infometez bine inainte, o alerg cu premergatorul, nu-i dau biscuiti/ceai inainte de masa, si caut reviste cu poze de bebelusi, ca sa o linistesc. Am terminat de mult alte chestii interesante (mouse, tasattura veche, cd-uri). Cam asta-i show-ul nostru inainte/in timpul mesei. Pofta buna!

Floricica Nou Venita amelia_asultanei's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2006
    Postari in forum
    21
    Delixa pune o poza sa-ti vedem si noi bebelusa.[floare galbena]

Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    Amelia, am pus o poza dupa un mare nani... Parul i l-am ridicat cu degetele...Sta asa cum i-l pui.

Floricica Nou Venita amelia_asultanei's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2006
    Postari in forum
    21
    CE MARE E...SI SCUMPICA FOC...STAM BINE IN FUNDULET..EU MAI AM..imbratisare

Membru inregistrat la
    28.01.2006
    Postari in forum
    63
    Draga Amelia, observ ca suntem cele mai active pe forum! Hai sa-ti spun mai multe despre noi: am nascut-o pe Diana-Lavinia in noaptea de 1 spre 2 martie 2005, dupa un travaliu de 12 ore, cu o greutate de 3900g, lungime 58cm, diametru cap= diametru toracic... si totul s-a petrecut pe cale naturala, fara epidurala, asfel incat se explica dimensiunea ei de acum. Bebelusa ta e o dulce!! O sa stea bine in fundulet pe la 6 luni, dar mai intai trebuie sa-si tina bine capul (4 luni, cand se incepe diversificarea alimentatiei). Se ridica singura in picioare pe la 10-11 luni, iar apoi sa te tii!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari