Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita roxi si bubulica's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.02.2007
    Postari in forum
    34
    Buna . Sunt nou venita. Am o curiozitate. Are cineva in camera bebelusului umidificator de aer? As vrea sa cumpar si nu stiu cat de util ar fi.

Floricica Debutanta camicata1976's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2006
    Postari in forum
    958
    Ai nevoie de umidificator doar daca aerul este prea uscat si creeaza probleme bebelusului.

Nu e bine ca aerul din camera bebeului a fie nici prea uscat dar nici prea umed.

Eu stiu ce umiditate am in camera cu ajutorul unui higrometru.

Floricica Avansata ogabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2006
    Postari in forum
    2.458
    Nu!

Floricica Nou Venita mofturici2005's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2007
    Postari in forum
    46
    nu cred ca e asa bun ,de obicer fac prea multa umiditate si nici asa nu e bine, eventual dk ti se prea uscat aerul pui o oala cu apa fierbinte....

Floricica Avansata dienuka87's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    Eu am cumparat un aparat care scoate aerul umed din camera....aici este clima foparte umeda si a trebuit sa cumpar acest aparat pt ca aerul din camera este umed......este foarte bun .....imi scoate apa din aer....pe zi aduna in jur de 4 litri de apa!

Floricica Nou Venita cucubau's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2005
    Postari in forum
    54
    La noi aerul este uscat in camera si am incercat si umidificatorul de la chicco.L-am folosit o perioada dar acum folosim oala cu apa pe calorifer deoarece umidificatorul nostru scoate un zgomot enervant, mai ales daca e fol.noaptea.Asa ca, daca iti cumperi, ia-ti unul silentios.

Floricica Nou Venita pirvu dorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2007
    Postari in forum
    7
    Daca locuiesti in apartament si aerisesti bine camera dimineata si putin seara(dar sa scoti bebelusul din camera cand deschizi geamul)nu-ti trebuie nici un aparat .Daca stai la casa si incalzesti camera cu soba eu zic ca este necesar.Dar cel mai bun "indicator" este chiar bebelusul:daca are buzele uscate sigur trebuie sa faci ceva.

Floricica Nou Venita pirvu dorina's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.02.2007
    Postari in forum
    7
    Daca locuiesti in apartament si aerisesti bine camera dimineata si putin seara(dar sa scoti bebelusul din camera cand deschizi geamul)nu-ti trebuie nici un aparat .Daca stai la casa si incalzesti camera cu soba eu zic ca este necesar.Dar cel mai bun "indicator" este chiar bebelusul:daca are buzele uscate sigur trebuie sa faci ceva.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    asa stiam si eu,ca se pune o cana cu apa.asa am si facut cand era niki mai mica!si am tinut acolo cana pana s-a evaporat complet...

Floricica Avansata samtex's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2006
    Postari in forum
    1.448
    noi aierism camera bine si dimineata si seara si intr-un vas pun apa cu sare si las pana se evapora .

Floricica Nou Venita roxanavlt's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2006
    Postari in forum
    101
    Eu aerisesc camera in care doarme Biencuta in fiecare zi, indiferent de vreme. Asa este cel mai bine pentru ea si pot sa spun ca doarme foarte bine dupa aceea. Ca sa nu fie aerul uscat in camera am pus pe noptiera o tavita cu apa si cand se evapora pun apa din nou.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari