Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana floretronela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2005
    Postari in forum
    11.002

Clubul aspirantelor, ce lupta fara incetare pentru realizarea visului (88)

AUZI-NE PE NOI, MILOSTIVE ȘI PREAPUTERNICE DOAMNE, CA PRIN RUGĂCIUNILE NOASTRE SĂ NE TRIMIȚI HARUL TĂU. FII MILOSTIV, DOAMNE, CĂTRE RUGĂCIUNEA NOASTRĂ, ADU-ȚI AMINTE DE LEGEA TA, CEA DE ÎNMULȚIRE A NEAMULUI OMENESC ȘI NE FII NOUĂ MILOSTIV ACOPERITOR, CA PRIN AJUTORUL TĂU SĂ FIE PĂSTRATĂ LEGEA DATĂ DE TINE. TU, CU PUTEREA CEA STĂPÂNITOARE, DIN NIMIC PE TOATE LE-AI FĂCUT ȘI AI PUS ÎNCEPUT LA TOATE CELE EXISTENTE ÎN LUME; L-AI CREAT PE OM DUPĂ CHIPUL TĂU ȘI CU MARE TAINĂ AI SFINȚIT CUNUNIA PRIN ÎNCHIPUIREA TAINEI UNIRII LUI LUI HRISTOS CU BISERICA. CAUTĂ, MILOSTIVE, CĂTRE ROBII ACEȘTIA CARE SUNT UNIȚI PRIN TAINA CUNUNIEI ȘI CER AJUTORUL TĂU, CA SĂ FIE RODITORI ȘI SĂ-I VADĂ PE FIII FIILOR SĂI, CHIAR PÂNĂ ÎN AL TREILEA ȘI AL PATRULEA NEAM; ȘI SĂ AJUNGĂ PÂNĂ LA DORITA BĂTRÂNEȚE ȘI SĂ INTRE ÎN ÎMPĂRĂȚIA CERURILOR PRIN DOMNUL NOSTRU IISUS HRISTOS. CĂRUIA I SE CUVINE TOATĂ SLAVA, CINSTEA ȘI ÎNCHINĂCIUNEA CU SFÂNTUL DUH ÎN VECI. AMIN

Dumneze sa ne ajute!!! O fapta rea se indreapta printr-o fapta buna, o vorba rea nu se indreapta cu nimic!
    Flora, Dumnezeu sa te intareasca!

Aspirante si soti:
    Ionela si Catalin, Daniela Silvia si Ciprian, Adriana Gabriela si Dragos, Corina Cristina si Daniel, Maria si Valentin, Laura Daniela si Alfred Silviu, Adriana si Dan-Andrei, Mara si Cristian, , Kinga Maria si Liviu, Monica si Liviu Marcel, Simona si Marian, Suzana Niculina si Mircea, Alina Ymellda si Catalin George, Carmen si George, Carmen Alina si Florin Ioan, Daniela-Liliana si Francisco, Elena-Mihaela si Marian, Codruta si Dan, Violeta si Relu, Emilia si Cristi, Carmen-Codruta si Marian, Irina si Alin, Cosmina-Maria si Tibor, Cristina si Cristi, Teodora si Mircea, Lili si Neil, Cristina si Cristi, Stefana-Ecaterina si Ionut, Mirela si Petrus, Catalina- Elena si Daniel, Simona si Mihai, Gabriela si Florin, Ana si Viorel

Gravidute si soti:
    Alexandra si Marius, Valentina si Ionut, Catalina si Luci, Ade si Mircea, Ioana si Casian, Maria si Gelu, Cristina si Dragos, Angy si Paco, Leely si Viorel, Ionela si Catalin, Elena si Marian, Ana si Laurentiu
    Bebelusi de foste aspirante: Maia, Luca, Andrei - Rares, Mert, Kamilla, Giorgia, Adrian - Stefan, Alexandru - Darius, Eric – Daniel, Panaiotis (Panuli) , Martin – Deniz, Natalia – Ioana, Marco – Andrei, Larisa – Elena, Maria - Cristina, Alexia si Octavian, Cristiana - Sofia, Andrada - Nicoleta, Irini, Tudor, Matei, Yannis - Luca, Stefan - Alexandru, Casian - Andrei, Luca-Sebastian, Ana- Raisa, Sanziana - Christina, Anne - Sarit, Tudor - Gabriel, Eduardo - Andrei, Lucas - Matei, Luca - Alexandru, Andrei

Mamici de ingerasi: Amelia, CristinaN, Robertha, Ema, Corinuk, Randunica, Oana, Anna, Cristinasiorga, Maria, Ananutza, Simonik, Iulia, Cristina

Remedii naturiste:
    Carpicon- din ziua 5- ziua 19// Branca Ursului, Napraznic (pastile), ulei de primula-din ziua 1 in ziua 10 sau pana la ovulatie// Tinctura de cretisoara- dupa ovulatie
    Cocktail cu: napraznic, coada soricelului si galbenele din z 1 pana in z 12-13 de cm, pentru un cm de 28 de zile (restul de adauga in fct de numarul de zile) se pune cate o lingura din fiecare la un litru de apa, din ziua urmatoare ovulatiei se bea ceai de cretisoara, cate 1-2 cani pe zi (si mai multe cine poate)
    Trei luni neintrerupt- extract de mladite de zmeur pentru reglare hormonala
    Trei luni neintrerupt- Vitex Fruit pentru reglare hormonala
    L-arginine pentru cresterea optima a endometrului
    Tratament antiinflamator (ajuta si la irigarea zonei genitale): Dureaza 6 luni
    •Primele trei: 2 UPSARIN EFERVESCENTE PE ZI, insotite de vitaminele A si E
    •Urmatoarele 3 luni: 3 UPSARIN EFERVESCENTE PE ZI, insotite de vitaminele A si E
    Analize si proceduri recomandate pentru a depista cauza infertilitatii
    Pe langă analizele uzuale:
    La soț: Spermograma, spermocultură. La sânge: RH
    La tine: Sange: Listeria, Toxoplasma, Citomegalovirus, Rubella.
    Secretie: Chlamydia, Ureaplasma, Micoplasma, herpes, analiza generala a secretiei, papanicolau.
    Analize hormonale
    În zilele 3-5, se fac FSH, estradiol, TSH.
    Cu 14 zile înainte de data probabila a venirii menstruatiei, se fac LH, estradiol.
    Progesteronul se face cu 7 zile înainte de data probabila a venirii menstruatiei.
    Prolactina, testosteronul și hormonii glandei tiroide (T3, T4) se pot face oricând.
    Alte analize la sânge:
    Anticorpi antispermatici, RH
    -----------------------------------------------------
    Monitorizarea foliculului ovarian si luarea temperaturii bazale in fiecare zi la aceeași ora, dimineata, înainte de a te ridica din pat si a face orice activitate. Se trece intr-un grafic
    -------------------------------------------------
    Proceduri:
    Histerosalpingografie: pentru a stabili permeabilitatea trompelor
    Histeroscopie: pentru a vedea dacă uterul are cumva noduli, sept, polipi
    Laparoscopie investigativa
    -------------------------------------------
    Suplimente și tratamente pentru oligospermie, astenospermie, teratospermie
    *Vitamina C- 1 g/ zi
    - scade formele anormale
    - creste numărul spermatozoizilor si calitatea acestora
    - protejează materialul genetic al spermatozoizilor
    *Vitamina E- creste capacitatea spermatozoizilor de a fertiliza ovulul
    - corectează funcționarea glandelor endocrine
    - crește numărul și calitatea spermatozoizilor
    *L-arginine si Zinc- cresc numărul si mobilitatea
    *Brânca Ursului/Dacia Plant- creste numarul si mobilitatea- 6 capsule/zi-2-2-2
    *Seleniul este necesar pentru producerea testosteronului, crește mobilitatea cu 100%, conform unor studii
    *Vitamina B12 creste numarul si mobilitatea
    *L-carnitine, Carnil- pt mobilitate
    *Acid folic- previne formarea de spermatozoizi malformati
    *Spermotrend- un complex pentru sporirea fertilitatii la soți
    *SEMENAX- un complex pentru sporirea fertilitatii la soți
    *Scăderea formelor anormale: Napraznic 6 capsule/zi* 2-2-2
    *Mobilitate: Carnil 1gr/zi, Seleniu 50mcg/zi, Vitamina B12
    *Volum : ulei de peste (de ex Ulei de somon cu Omega 3 de la Doppel Hertz care are si putin vitamina E 12 mg) 2 capsule/zi
    *Cresterea testosteronului : Tribulus Terestris, Se + Zn si Ginseng Rosu, care se administrează asa cum scrie în prospect
    *Dusuri reci la bijuterii o data pe zi
    *Cel putin 2 l apa/zi
    *Alimente cât mai organice, eliminarea E-rilor, pesticidelor, conservanților, prajelilor
    *Cat mai multe sucuri naturale făcute in casa (fructoza hrănește)
    *Înlocuiti zahărul cu miere sau fructoza
    *Fără baie în cada, fără orice sursa de căldura acolo (laptop, scaune cu încălzire), regim alimentar sănătos (fără prăjeli)
    *Regimul alimentar trebuie să includă toate grupele alimentare zilnic: carne, lactate, fructe, legume, cereale- preparate cât mai natural
    *PERMEN- un complex pentru sporirea fertilitătii la soti
    *Lăptișor de matca- reglează hormonal și creste numărul spermatozoizilor
    *Maca- crește numărul spermatozoizilor cu 200 %, conform unor studii
    *Zincul- reglează nivelul testosteronului
    *Semințe de dovleac- conțin cantităti mari de zinc și acizi grași esențiali pentru funcționarea corectă a aparatului reproducător masculin
    *Coenzima Q10- crește numărul și mobilitatea
    *Panax ginseng- crește nivelul testosteronului, numărul spermatozoizilor și calitatea acestora
    *Polen- tonic general
    *Apilarnil Potent- indicat în cazul alterării spermatogenezei
    *EGO POTENT- funcționarea bună a aparatului reproducător masculin
    PENTRU EVITAREA DISCUTIILOR FARA SENS VA ROG SA CITITI URMATOARELE:
    - EVITATI SA FOLOSITI PRESCURTARI GEN "MESS" (EX: K, NB, CF, etc..)
    - INAINTE DE A POSTA SI A APASA "ADAUGA" VA ROG SA RECITITI MESAJUL SI ABIA APOI SA POSTATI, DACA VA PLACE CUM SUNA!
    Modificata de floretronela; 23.08.2010 la 14:43:59.

Floricica Avansata blacky's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    2.286
    Doamne ajuta la cat mai multi bebelusi in acest capitol !!!!
    10 teste pozitive am zis, s-a auzit, am zis !!!!!

Floricica Senior roxana26's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    2.621
    buna ziuafetele mele ce faceti?
    nu am mai intrat asa des ca am venit in romania si aici nu am internet
    noutati aveti ceva?
    eu ce sa va spun am fost azi la control si mi-a zis de chistul cel vechi care il aveam ca s-ar putea sa nu fie ovarian ci intratubar si mi-a dat sa fac cateva analize lui spermograma si dupa 1 august sa vin la bucuresti sa imi mai faca odata hsg,si cred ca imi va scoate chistul intratubar si mi-a mai dat sa iau supozitoare carbicon sau cam asa ceva parca 10 zile si 20 sa nu mai iau si asa mai departe deci noutati asa nu am
    luni m duc la synevo sa fac analizele si apoi va mai dau noutati
    acasa e super frumos nu as mai pleca niciodata dar am decat 2 zile de cand am ajuns asa ca mai am oleaca de stat
    va pupic si va iubesc mult fetele mele si sa aveti grija de voi

Floricica Senior Nerea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2009
    Postari in forum
    3.552
    Buna ziulica fetele:)
    Un capitol plin de vesti bune si multe teste pozitive:))Tin pumnii tuturor fetelor care sunt aproape de testare:Cosmi,Criss si Adi ..sper sa nu omit vreo fata..
    Pisicu ma bucur ca a fost totul bine la hsg,mai putin mica intamplare ,insa trece...bebe sa iasa:)
    Roxi pup si vacanta faina in Ro..
    Andre vacanta placuta de maine incolo in acea tara faina..Nu-ti mai fie frica de avion,ia ceva pastilute si trece..
    Flora insanatosire grabnica mamai tale si imi pare rau ca nu te-am putut cunoaste si eu..
    Teolina bubulina bafta la perfuzii si abia astept sa te vad..
    Iulia 84 sa-ti traiasca baietelul,chiar ieri ma gandeam la tine...Pup dulce..
    Nico sa ai o nunta ca in povesti si asteptam foto..
    Cosmi ,saracuta de tine scapi de alergie dai de altceva..Ai grija de tine ,pup.
    Oana ce burtica mare ai!Nastere usoara..
    Cristela felicitari pentru cele 26 saptamani...Sa ai o nastere la termen..
    Fetelor ,asa cum v-a zis Teo eu ajung joia viitoare la Bucuresti si sper sa pot cunoaste cat mai multe dintre voi...Daca aveti placerea si timp disponibil va asteptam ,acolo unde va zice Teo ca eu nu prea mai stiu Bucurestiul..
    Eu sunt binisor ,ma rog la D-zeu sa vina cm-ul in timp sa pot mergeg la control si secretii in Bucuresti...Asa ca D-ne ajuta!
    Va pupacesc si va doresc o saptamana frumoasa...pentru toate aspirantele,burticutele si mamicutele cu bebeii lor..

Floricica Senior arysha's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2009
    Postari in forum
    3.913
    Un capitol plin de teste pozitive.Gravidute si viitoare gravidute.
    Vesti super bune si vacante cu relaxare.

Roxy te pup imi pare rau de chist bravo ca ai reusit asa repede sa ajungi la doctor si sa se rezolve toate.
    Iri te pup.
    Noi mai vb si in celalalt capitol.

Floricica Cu Vechime maria1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.06.2009
    Postari in forum
    6.336
    Un capitol plin de teste pozitive
    va pup
    Roxi ma bucur ca ai inceput cu analizele ,mult noroc
    sedere placuta in ro
    iri pup dulce

Floricica Senior silvyuta29's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2007
    Postari in forum
    4.433
    Bine ati venit in casuta noua...La cate mai multe
    Tocmai am observat ca nu mai sunt pe lista aspirantelor de la inceputul capitolului......

Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    2.286
    Cine ma poate invata si pe mine sa fac un tabel pe care sa-l postez aici? Am incercat, am facut unul in Word, apoi i-am dat copy-paste si mi-au aparut doar datele din tabel, dar nu si tabelul

Aaaaaaaaa............salutare !!!

Floricica Senior casablanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.08.2009
    Postari in forum
    3.223
    Hei seara buna mandrelor! Sa curga c bebei, doar ce vazuram eu si Cosm berze, deci s-a inteles dna profa:) :) venim cu 10 tete pozitive macar una sa ramana si face zece teste:) ca altfel nu ne trece profa clasa:)! Cris nici nu ma gandeam sa nu ajuni, erai deja pe lista, recunosc ca mi-era putin teama sa nu zici ca s-a facut bebe mare si ti-e greu, da eu te stiu activa pe tine, abia astept sa ne revedem:)..ca eu nu ma satur niciodata de voi si de-acu iti rezerv loc langa mine sa pot sa pun mana pe burta:). Am vb cu Pisicu si bineninteles ca vine, e lipseste martea din post?:) si ea era trecuta pe lista, speram sa zica si Gabitza da:) mi-a confirmat si ea, eu una abia astept s-o revad. Buuunn cine mai doreste, cine mai pofteste....Adi imi tare rauuuu ca esti cursanta, da ne mai vedem noi. Loriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii unde esti????????? ce face bebe lalu si domnisorul Tudi:) ca el nu mai e bebe, gata e mare...!!!
    A, Silvy vezi ca sefa a zis la un moment dat ca asteapta mp cu numele noatre + sti, pt ca vroia sa refaca prima pagina, dc o atentionezi sigur data aviatoare nu te uita. Oricum sefa ne-a parasit:((((((((((( asa fac sefi, in criza fug:(((??? pup sefa stiu c-ai treaba. Alta Carmena - Carmen ploiesti tu ce mai faci Carmencitoo...offf eu intru o data la 2 saptamani si va cert pe voi, tre sa facem o zi de forum:))) hi hi, joia/vinerea/ ne dam intalnire pe forum:)) Tany cum merge treaba aia:)? gata, esti buna de Miss??
    Andreea concediu placut si poate , poate va intoarceti 3:)
    Cosmi voi poate plecati 3:)

Membru inregistrat la
    07.04.2009
    Postari in forum
    2.286
    Teolino, corigente scrie pe voi daca ma dezamagiti..............nu,nu...............REPETENTE ! Am zis!

Oanap, cand intri poate ma inveti si pe mine sa fac un tabel ca trebuie sa trec toate aspirantele de aici la bebelusi de iarna-primavara.

Floricica Senior silvyuta29's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2007
    Postari in forum
    4.433
    Am vazut acum ca s-a modificat listuta intr-unul din cap trecute...Poop Teo...iti trimisesem Mp cu mail-ul meu sa-mi trimiti si mie pozele de la intalneala...Cred ca ai uitat sa trimiti ca nu am primit nimic...
    Ade eu nu stiu sa te ajut cu tabelul Poop burtik sa se ia si la mine...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari