Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986

Varicela

Buna ziua, dragele mele mamici, ca de fiecare data cand am o nelamurire va scriu pentru ca sigur aici gasesc raspunsuri, si vreau sa va multumesc ca sunteti aici.
    Baietelul meu are 2 ani si jumatate din septembrie merge la cresa, saptamana trecuta mai bine de jumatate din clasa a facut varicela, de ieri face si el febra si ii curge usor nasul si banuiesc ca o sa facem si noi, pentru mamicile care au trecut prin asa ceva la inceput pare o raceala si apoi apar petele cam in cat timp, ce ingrijire necesita, stiu ca nu are voie sub nici un fel sa le rupa, cum a-ti procedat voi. Deocamdata febra nu foarte mare 38.6 cel mai mult si nasul infundat si curge oare sa fie raceala sau asa debuteaza?
    Modificata de alinaflory; 03.03.2014 la 19:13:29.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Varicela nu debuteaza cu febra perioada de incubatie este 14 zile,debuteaza cu agitatie si bubite intai pe fata apoi coboara pe tot corpul..varicela erupe si in interior unde nu se vede..se recomanda si regim alimentar fara ou,,lapte,iaurt mai mult supite si fara dulciuri deloc sau sucuri,trece cam in 10 zile de la debut pana atunci trebuie tinut in casa,ferit de curent si fara dus/baie doar in zona intima curatat bine...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari