Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702

Vaccinul infanrix penta - costuri

Mamici as vrea sa va intreb pe cele care sunteti din Bucuresti de unde ati cumparat vaccinul infarix penta(5) de 1 an! Medicul nostru nu l-a primit ca cica nu are statul bani sa le cumpere si luni trebuie sa il facem! Eu am gasit la o farmacie cu 220 lei? Credeti ca gasesc mai ieftin? Va multumesc!

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Dupa cum se vede sunt singura care trebuie sa cumpar vaccinul! nimeni nu stie:((((((((((((

Floricica Avansata hande's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Nu sunt din Bucuresti,dar la o simpla cautare pe google.ro am gasit raspunsul problemei tale.http://http://www.farmaciiledona.ro/...-vaccin-I20247

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Vad ca nu merge linck-ul,dar poti vedea lista de preturi din farmacii pentru acest produs,cautand "pret vaccin infarix penta".

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Disponibilitate in farmacii

Sos. Giurgiului, nr. 123[/URL]
    NON-STOP0214506276BucurestiSectorul 4Str. Gheorghe Sincai, nr. 2
    NON-STOP0213300342BucurestiSectorul 3Calea Victoriei, nr. 26
    L-V:7.30-20.30; S:8.00-18.00; D:INCHIS0213132824BucurestiSectorul 4B-dul Al. Obregia, nr. 31
    NON-STOP0214603192BucurestiSectorul 2Calea Mosilor, nr. 300
    L-V:8.00-22.00; S:8.00-18.00; D:8.00-16.000212102680

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Multumesc mult hande insa m-am interesat la farmacia Dona si au un pret mai mare decat ce am mai gasit eu! eu am crezut ca a mai cumparat cineva sa ma indrume cineva! multumesc foarte mult

Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    1.594
    Iti dai seama ca nu poate exista o diferenta foarte mare de pret nicaieri.Eu nu locuiesc in Romania,dar cam tot atat am platit si eu pt vaccin aici.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami stiu ca la sensiblue daca ai card ai 10-15% depinde de card,ai reducere,si la o suma asa mare se cunoaste diferenta.ai incercat acolo?si eu i le-am facut pe cele cumparate,si nu mai stiu exact,dar incearca si acolo.eu numai de acolo le comandam

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    la sensiblue cu card este 229. fara 255.la dona 229
    la centrofarm 240.
    la bella dona220

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Mai, dar tare te mai grabesti cu vaccinurile astea. Eu i le-am facut impotriva vointei mele si am avut de tras o multime cu priorixul. Chiar crezi ca este asa mare sfaraiala cu vaccinurile? Zau asa. O multime de copii s-au trezit cu imunitate mai slaba dupa vaccinare. De unde inainte nu se lipea nici macar o raceala de ei, dupa, la cel mai mic semn de racire a vremii, le curge nasul si stranuta imediat, ca la comanda. De infectii, iar, ce sa mai zic? Cu toate vaccinurile lor, Andrei a facut pe la 9 luni o aftoza urata rau tare in gat, care nici ca nu se mai dadea dusa, pe care, culmea, am facut-o si eu la vreo luna si jumatate dupa, ceva ce nu am avut in viata mea.. Asa ca eu, sincer, sunt contra vaccinuri. Pana la 2 luni, cand a facut primul vaccin, Andrei a trecut prin 2 raceli ale mele si o raceala teribila a lui taica-su si nu a avut nimic, nu s-a atins picior de raceala de el si avea doar 2 luni... De prin martie a racit de vreo 3 ori, a facut si aftoza, si o laringita si nu mai zic de reactiile la vaccinul asta de 1 an..

Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Citat Postat de dalicris Vezi mesajul
    Mai, dar tare te mai grabesti cu vaccinurile astea. Eu i le-am facut impotriva vointei mele si am avut de tras o multime cu priorixul. Chiar crezi ca este asa mare sfaraiala cu vaccinurile? Zau asa. O multime de copii s-au trezit cu imunitate mai slaba dupa vaccinare. De unde inainte nu se lipea nici macar o raceala de ei, dupa, la cel mai mic semn de racire a vremii, le curge nasul si stranuta imediat, ca la comanda. De infectii, iar, ce sa mai zic? Cu toate vaccinurile lor, Andrei a facut pe la 9 luni o aftoza urata rau tare in gat, care nici ca nu se mai dadea dusa, pe care, culmea, am facut-o si eu la vreo luna si jumatate dupa, ceva ce nu am avut in viata mea.. Asa ca eu, sincer, sunt contra vaccinuri. Pana la 2 luni, cand a facut primul vaccin, Andrei a trecut prin 2 raceli ale mele si o raceala teribila a lui taica-su si nu a avut nimic, nu s-a atins picior de raceala de el si avea doar 2 luni... De prin martie a racit de vreo 3 ori, a facut si aftoza, si o laringita si nu mai zic de reactiile la vaccinul asta de 1 an..
    De unde ai dedus ca ma grabesc? Ca nu inteleg?
    Eu am ales sa ii fac vaccinurile din schema nationala! noi am ales sa i le facem (eu cu tatal) vrem sa alegem ce e mai bine pentru copilul nostru! Nu vreau sa intru in polemica cu cine face si cine nu, nu pentru asta am deschis acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari