Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Vaccinul de la 1 an inflamat

În 21. noiembrie. 2013 Maximilian a făcut vaccinurile de la 1 an .. am mai scris într-un topic cum că i s-a făcut un nodul la picior în locul unde i s-a făcut vaccinul, s-a făcut mai mic după comprese dar nu a dispărut de tot și acum câteva minute când îl schimbam pe bebe am văzut că s-a înroșit locul vaccinului.

E normal ? Știu că la cel din mână din maternitate e ok, dar la ăsta ?
    Plus că de aseară a început să facă scaun moale și s-a opărit foarte tare la funduleț. Febră nu are. În rest e ok, nu dă alte semne.

Asistenta după ce i-a făcut vaccinurile mi-a spus că a scăpat până la 6 ani. Adică nici-un vaccin până peste 5 ani.

Pentaxim și Priorix astea i le-a făcut !

Floricica Nou Venita Mokocici's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2012
    Postari in forum
    14
    Buna! Si noi am facut ieri vaccinurile de un an, doar ca am optat pentru Infanrix Ipv in locul pentaximului, pentru ca la celelalte a reactionat foarte bine pana acum. Mie insa imi e teama de Priorix, ati avut ceva reactii adverse? O seara frumoasa!

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Maximilian nu a avut niciodată probleme după vaccinuri.Pentaxim și Priorix i le-a mai făcut și când era mai mic și chiar nu a avut probleme. Doar acum la ăsta de un an i s-a făcut nodulețul acela și i s-a inflamat în seara aia, dar ia trecut până dimineață fără să-i pun nimic. Deci nu știu ce să zic. :D Nu a făcut nici febră, nici nu i s-a înroșit niciodată decât atunci și atât.

Floricica Nou Venita Mokocici's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2012
    Postari in forum
    14
    Ati facut si inainte de 1 an Priorix? Ca la noi acum la an a fost prima doza... Aparent am trecut cu bine si peste acestea,asteptam la 10 zile sa vedem daca face eruptii,ca asa ne-a avertizat doctorita... :-)

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Nu, doar Pentaximul. Acum m-am uitat în carnetul de vaccinări..Pentaximul i l-a mai făcut și Infanrix :D

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari