Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita laura.laura086's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    6

Tratament raceala copii

Am si eu o problema. Am o fetita de 3 anisori care tocmai a racit. Si vreau sa va cer un sfat. Apa de mare cu sau fara propolis de la Bebicina?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Cred ca cea fara propolis pentru inceput.
    V-a recomandat medicul?
    vad ca nu au vre-o atentionare.Eu ma gandesc la cea cu propolis sa nu fie vre-o problema legat de alergii.
    Multa sanatate!
    Modificata de dami28elena11; 02.12.2011 la 17:24:48.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Noi am folosit apa de mare de la Bebicina fara propolis si este foarte buna. Poti sa ii administrezi si siropel din catina si macese pe noi ne-a ajutat foarte mult cand Denisa a fost racita. Este foarte bun pentru imunitate . Sanatate

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    mai bine ii pui ser fiziologic in nasuc cu pipeta apoi folosesti batista bebelusului si apoi ii faci aerosol cu ser fiziologic ajuta muuuult aerosolul se face cu ap special costa mai mult dar il poti folosii muuult timp si pt copil si pt voi...si da i multa vit C si poti sa i dai Imuno Royal Junior cu laptisor de matca face minuni...sanatate!

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Noi ne curatam nasucul cu nazomer si folosim aspiratorul nazal de la vibrocil. Si ne merge foarte bine!

Floricica Novice qwer1's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.12.2009
    Postari in forum
    597
    cryssa, imuno royal junior e siropelul de la doctorul Ionut Moraru?Si eu vroiam sa-i dau copilului si chiar eram curioasa daca functioneaza.

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    daaaa se gaseste in plafar este ff bun noi suntem la a doua sticluta...si ii merge ff bine a mai avut tentative de raceala dar in afara de nasuc infundat ,...nimic...eu ii dau cu vit C si B-complex....

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Si siropelul din catina si maceese e foarte bun pentru imunitatae si sirop echinaceea . De cand a inceput sezonul rece fetita mea nu a racit deloc :)

Floricica Nou Venita laura.laura086's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    6
    Sa stiti ca i-am dat cu propolis. Ca auzisem eu si mi-a zis si doctora, parca, ca e antimicrobian si e mai bun. Si nu a deranjat-o, chiar i-a placut.

Cryssa, am folosit si ser fiziologic, sa-i dau mai mult de 3 ori pe zi.?

Dalicris am fost folosit si noi la un moment dat aspirator nazal. Cum e ala pe care il folositi voi? Asta e ceva care se face repede daca citeste pe cutie, nu e cu pompita.

Multumesc pentru sfaturi fetele. Si multa sanatate copilasilor :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari